Про свій задум Олександр Гаврош розповідає так: «В Україні працює кілька сотень театрів. Чимало дітей ходять у театральні студії або мріють про акторську кар’єру. Всі ми бодай раз на місяць-два намагаємося побачити нові вистави. Однак що ми маємо почитати про театр для дитячого віку?»
Саме цю прогалину взявся заповнити ужгородський письменник. Адже він є не тільки автором багатьох дитячих повістей, але й драматургом. Десять років пан Олександр працював у найбільшому театрі Закарпаття завідувачем літературно-драматургічної частини, добре знає театральну кухню та закулісне життя. Довгий час приятелює із ужгородськими лялькарями, які поставили чотири вистави за його п’єсами. Саме під час відвідування лялькового театру «Бавка», а точніше – своєрідного музейного куточку із ляльками «на заслуженій пенсії», у нього й зародилася ідея нової повісті «Фортель і Мімі».
Тетяна Качак, знана дослідниця української дитячої літератури, відгукується про новинку так: «Це цікава, майстерно написана історія про ляльковий театр, театральне мистецтво, про відважність і байдужість, щирість і підступність. Головними героями повісті стали ляльки, які виявилися нікому не потрібними: Фортель, Мімі, Мавпочка, за котрих вболіваєш до останньої сторінки.
Пригодницька повість Олександра Гавроша вразила не тільки оригінальною темою, динамічним сюжетом з елементами містики, добре виписаними образами головних героїв, а й вдалим поєднанням реального й вигаданого, захопливим описом рідного міста, широким підтекстом (з акцентом на культурних і суспільних проблемах), який значно розширює вікову категорію читачів».
Презентація «Фортеля і Мімі» за участю автора, художниці Марини Шутурми та модератора Івана Андрусяка відбудеться у суботу, 5 жовтня, о 14.00 у Львівській обласній бібліотеці для дітей (вул.Винниченка, 1) у рамках Форуму видавців.
Іванка Когутич