Основою матеріалу є азбестові волокна, гумові компоненти та різні наповнювачі. На сьогоднішній день пароніт представлений в кількох різновидах, серед яких популярними є ПМБ та ПОН. І для того, щоб вибрати оптимальне рішення, потрібно розрізняти ці види та знати їх ключові особливості.
Абревіатуру «ПМБ» розшифровують як « паронітмастилобензостійкий». Основна перевага такого рішення — стійкість до мастил, бензину та інших агресивних середовищ, які містять вуглеводні.
Пароніт ПМБ використовують в системах, де присутні нафтопродукти, наприклад, в двигунах та компресорах, трубопроводах нафтогазової промисловості.
Серед характеристик:
Що ж стосується ОН-пароніту – це матеріал загального призначення.
Його використовують для ущільнення водяних, парових та повітряних систем, а також для загальних промислових з'єднань, де агресивні хімічні речовини відсутні.
Особливості:
Тобто маємо такі відмінності:
Тут все просто: ваш вибір залежатиме від того, де саме ви використовуватимете пароніт.
Якщо ваша система передбачає контакт із мастилом, бензином чи іншими хімічними, тобто агресивними речовинами, вам однозначно потрібен ПМБ.
Коли ж система працює з водою, парою або ж повітрям, тобто немає ризику контакту з вуглеводнями, ясна річ, треба брати ПОН, бо він і дешевший, та й відповідає загальним вимогам.
Тому вибір залежить від того, в яких умовах і з якими середовищами буде працювати матеріал.
Пароніт ПМБ та ПОН є ідеальним герметиком для з’єднань різних типів. Головне, відповідально підійти до його вибору, віддавати перевагу тільки якісним рішенням і ніколи не плутати МБ з ОП, щоб у підсумку не натикнутися на той чи інший клопіт у роботі ситеми.