Про це Боррель розповів в інтерв’ю Financial Times.
За його словами, оскільки Угорщина утрималася від попередньої домовленості про відкладення доходів від заморожених російських активів, вона "не повинна брати участь у прийнятті рішення про використання цих грошей".
Боррель додав, що обхідний шлях "складний, як і кожне юридичне рішення, але він працює".
Лазівку обговорюватимуть міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок у Люксембурзі.
Він також розповів, що Брюссель запропонував угорщині угоду, подібну до тієї, яку НАТО уклав з прем'єр-міністром віктором орбаном минулого тижня: будапешт відмовився від заходів на підтримку України в обмін на те, що не накладатиме вето на заходи інших союзників по Альянсу не накладатимуть вето, але вона була відкинута.
"Ми запропонували угорщині: ваші гроші не будуть використані на підтримку України в жодному разі. Не тільки летальних, але й будь-яких. Забирайте свої гроші. Викиньте свої гроші зі скриньки. Я не хочу використовувати ваші гроші", – сказав Боррель, додавши, що угорщина сказала "ні".
Головний дипломат сказав, що позиція будапешта "має щось спільне з міцними зв'язками, які вони мають з росією".
Видання зазначає, що обійшовши вето угорщини, можна також усунути перешкоду, яка може ускладнити зусилля G7 щодо залучення $50 млрд кредиту для Києва до грудня, який має бути виплачений за рахунок майбутніх надходжень – рішення, прийняте лідерами на саміті в Італії.
Водночас, за словами посадовців, угорщина все ще може заблокувати санкції ЄС, відповідно до яких російські активи блокуються, – рішення, яке 27 країн ЄС повинні одноголосно оновлювати кожні шість місяців.