Німецька важка для освоєння, вона не схожа на більш розповсюджену англійську та потребує більше часу завдяки специфічних правил. Опанувати базу, зрозуміти структуру та послідовність тем, розібратися з відмінностями Plusquamperfekt від Perfekt і Präteritum та досягти швидких результатів — все це реально з досвідченим репетитором німецької мови. Такий спеціаліст може зрозуміло пояснити, чим відрізняються різні форми минулого часу.
Попри те, що система часів у німецькій вважається більш простою, ніж в українській мові, вона має свої нюанси. Наприклад, в ній відсутня тривала форма дієслова. Також, хоча основні часи збігаються (минулий, теперішній, майбутній), у них значно більше форм таких дієслів. Минулий час має відразу три форми, що важко зрозуміти носіям української мови. Тому треба більш детально зупинитися на всіх відмінностях.
Щоб зрозуміти, як використовується Plusquamperfekt, треба спочатку розібратися, як ця форма відрізняється від інших у минулому часі. Ці всі форми можуть стати справжнім викликом для початківців, але насправді вони мають ключові відмінності. Вони виглядають наступним чином:
Спочатку здається, що Plusquamperfekt важкий для розуміння, але на практиці у нього доволі проста схема утворення речень. Спочатку йде haben / sein у формі Präteritum (hatte / war), потім — Partizip II. Щоб правильно побудувати речення, також треба враховувати й інші правила, наприклад, як вживаються сполучники у німецькій мові.
Найчастіше форма Plusquamperfekt використовується для вираження послідовності подій, тобто, у зв’язці зі сполучником nachdem (після того, як). Інші часті сполучники у реченнях — bevor, bis. Приклад використання:
Nachdem ich nach Hause gekommen war, hat er den Anruf beende.
(Після того, як я прийшов додому, він закінчив дзвінок).
In der Schule hatte ich meine Freundin kennengelernt.
(У школі я познайомився зі своєю шкільною подругою).
Тема форм минулих часів у німецькій вважається одною з найбільш складних на рівнях A1-B1. Треба враховувати не тільки різні схеми утворення, послідовність дій, але ще й типові ситуації використання (на письмі, у розмові). Тому завжди є сенс звернутися до репетитора чи на курси, щоб розібратися з різними часами. Адже, крім минулого, є свої нюанси у майбутнього та теперішнього часів. Викладач допоможе розібратися з базовими правилами, структурою та дієсловами.
Lili 2024-11-18 / 21:44:03
Будь ласка, перечитуйте те, що переводиться автоматично за допомогою технічних засобів. Цей текст перекладено з російської мови і помилки муляють очі. Дякую.
"Союз" як частина мови українською називається сполучник.