Про це свідчить інформація про петицію на сайті президента, про це повідомив також глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін в Фейсбуку.
Автор петиції – Шабунін. Він повідомив, що всього за годину ініціатива набрала, необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.
Шабунін закликає "подати та визначити невідкладним законопроєкт, який скасує "правки Лозового-Іонушаса" у повному обсязі".
Він вказує "правки Лозового" причиною закриття резонансних справ щодо Ігоря Коломойського та уникнення відповідальності в інших резонансних корупційних справах, зокрема, щодо Вадима Альперіна, фігурантів першого епізоду справи "Роттердам+".
Дослівно: "Причиною закриття всіх цих проваджень є не відсутність вини підозрюваних, а положення Кримінального процесуального кодексу, які діють в Україні з 16 березня 2018 року.
Вони були ухвалені Верховною Радою VIII скликання 3 жовтня 2017 року за пропозицією народного депутата Андрія Лозового, через що отримали умовну назву "правки Лозового".
Головною метою ухвалення цих правок стало створення лазівок для уникнення відповідальності чиновників та олігархів за корупцію. Проте наразі завдяки ним покарання уникають також особи, які вчинили інші тяжкі чи особливо тяжкі злочини — шахрайства та навіть зґвалтування.
Про необхідність скасувати "правки Лозового" вже висловилися посли країн G7. Переглянути Кримінальний процесуальний кодекс (КПК) щодо цих норм вимагає Єврокомісія у звіті про прогрес України щодо вступу до ЄС".
Шабунін нагадав, що 8 грудня 2023 року Рада відмовилася скасовувати ці норми повністю та ухвалила законопроект №10060, який згодом підписав президент: "Депутати залишили чинними найшкідливішу частину "правок Лозового" – про те, що справи підлягають безумовному закриттю в разі збігу строку розслідування після підозри".
Він додав, що саме цю норму найбільше використовують для безпідставного і штучного закриття справ топ корупції.
Шабунін у петиції закликає скасувати "пункт 10 частини 1 статті 284 КПК, що надає безумовну підставу для закриття справи в разі збігу строку слідства після підозри, а також повернути порядок продовження строків слідства, який діяв до "правок Лозового".