"За лічені хвилини були на місці і оглядали пацієнта. Вимірюємо тиск, визначаємо рівень цукру в крові, знімаємо кардіограму. Серцебиття – понад 250 (!!!) ударів за хвилину, на кардіограмі – шлуночкова тахікардія", – розповідає "103 Закарпаття" лікар Володимир Сабов.
Зі слів дружини пацієнта, він вже декілька років має проблеми із серцем – була тромбоемболія легеневої артерії. Бригада миттєво приймає рішення – медикаментозною кардіоверсією знижувати тахікардію. Інфузійно вводяться медикаменти, але частота серцевих скорочень не зменшується, загальний стан погіршується…
"В таких випадках проводиться електрична кардіоверсія в режимі синхронізаціії. Простою мовою – перезапущення серця за допомогою електричного розряду для відновлення серцевого ритму. Проводимо знеболення та седацію. Підключаємо дефібрілятор, обираємо режим синхронізації, відповідну напругу і здійснюємо розряд. Одразу ж після першого розряду серцевий ритм відновлено до 90 ударів за хвилину".
Під постійним моніторингом та медичним супроводом пацієнта у стабільному стані бригада доправила до кардіореанімаційного відділення Ужгородської ЦМКЛ.
У молодого лікаря Володимира Сабова, який працює на "швидкій" близько півроку, це перша електрична кардіоверсія. Медик зауважує, що такі випадки потребують чіткої командної роботи всієї бригади і вдячний інструкторам навчально-тренінгового центру ЗТЦЕМД за постійну можливість удосконалювати свої професійні навички. Адже навчання та відпрацювання на тренінгах реальних життєвих ситуацій дозволяють чітко та злагоджено всією бригадою надавати екстрену медичну допомогу у найскладніших випадках.
"Дякую за науку та чудовий досвід нашим тренерам, за командну злагоджену роботу своїй відповідальній надійній бригаді і всім, хто забезпечує безперебійну роботу нашої служби!" - зауважив лікар Володимир Сабов.
Калап долу 2023-12-10 / 08:02:15
Як приємно чути, шо розум і талант у дітвака не пропав, а приносить користь людям і державі.
Закарпатка 2023-12-08 / 06:35:24
Так тримати!!
Ужгород 2023-12-07 / 11:13:56
Молодці