На урочистостях були присутні родини та близькі загиблих Героїв громади, представники місцевої влади, військовослужбовці та містяни.
Священнослужителі громади провели спільний молебень та освятили меморіал.
"Місця пам’яті про подвиг українських військових мають бути у кожному українському місті, селі та селищі, на площах, в парках і скверах, щоб і ми, і наступні покоління не забували тих, хто поліг у бою за Батьківщину. Адже саме їхній подвиг надихає нас боротися далі, і крок за кроком наближати нашу перемогу", - напимсали на сторінці Хустського РТЦК та СП в соціальній мережі Фейсбук.
"На сьогодні усі функції на стелі пам’яті працюють у тестовому режимі. Технологія доволі складна. Суть у чому? Потрібно через QR-код завантажити додаток. Якщо смартфон відповідає технологічним характеристикам, можна через нього інтерактивно спілкуватися з людиною, яка загинула, спроектувати її де завгодно: вдома, у місті, в Америці… Тобто, абиде у світі. У кого ж у телефоні слабші технічні можливості, може просто побачити алею і дізнатися інформацію про кожного загиблого Героя (де, коли народився, як і де загинув тощо)", – розповів голова фонду відродження Хустського замку Богдан Шерегій, який є автором ідеї інтерактивної стели.І повідомив, що, як доповнення до стели, в перспективі планується створити і Алею Слави на честь полеглих захисників. Адже для старших людей буде більш доступно побачити стенд із фотографією бійця та стислою інформацією про нього.