Замість того, аби упорядкувати життя людей, які вже роками живуть і працюють в Італії, уряд вирішив... запроторити їх у тюрми. Згідно із затвердженим законом, на тих, хто працює без офіційного дозволу, тепер чекає, у гіршому випадку, тюремне ув’язнення.
Рішення італійського уряду вже піддала осуду правозахисна організація “Міжнародна амністія”. Такі рішення не вирішать проблеми нелегальних мігрантів, а хіба що розпалять в італійському суспільстві нетерпимість до іноземців, вважають представники організації.
В Італії далеко не найкраще міграційне законодавство. Наприклад, Іспанія, що декілька років оголошує міграційну амністію, і таким чином легалізує життя мігрантів. Ймовірний вихід із цієї ситуації – гармонізувати життя мігрантів, асимілювати їх, бо часто ці люди беруться за роботу, якої цураються італійці.
Тим часом, за даними МЗС Італії, минулого року на території Італії легально проживало 124 тис. громадян України. Нелегалів – близько 600 тисяч, за іншими даними – понад мільйон. Якщо раніше на них, у гіршому випадку, чекала депортація і рішення про заборону в’їзду, то після нещодавно прийнятого закону усі вони можуть опинитися за ґратами.
За даними Міжнародної гуманітарної організації CARITAS, до Італії виїхали в основному представники таких професій: вчителі - 15,1%; сектор економіки – 13,9%; інженери– 12,3%; медичні працівники – 10,3%; торговельна сфера – 8,8%; представники робітничих професій – 4,7%.
Наталія Дульнєва, менеджер юридично-консультаційного центру “Права людини не мають кордонів”
— З минулого року дружні нам організації в Італії були стурбовані тим, що в Італії почало загострюватися негативне ставлення до вихідців з інших країн, у тому числі і до тих, які є членами ЄС, – румунів. Причина у тому, що в Італії вже декілька років існує політична криза. Декілька партій не можуть розв’язати соціальних проблем. Тому усі почали звинувачувати нелегальних мігрантів та біженців у появі кризи.
Якщо з вашими рідними трапилася біда і вони потрапили у в’язницю, то насамперед звертайтеся до українського консульства в Італії або до всеможливих громадських організацій. Адже дуже часто українське консульство ставиться до своїх співгромадян дуже “наплювательськи”.
Уляна Ванкович, експерт Міжнародної організації з міграції (МОМ):
— Усе залежить від політичної волі італійських місцевих органів влади і, зокрема, італійської поліції – наскільки вони беззаперечно виконуватимуть вимогу закону. Якщо ретельно – то усі нелегали, у тому числі українські жінки і чоловіки, сидітимуть у тюрмах.
Цей закон в Італії відображає загальну тенденцію до посилення міграційної політики (як, наприклад, у Франції чи Великобританії). Проте дивно, що поруч з ним не створено відповідних законодавчих механізмів захисту такої вразливої категорії нелегальних мігрантів, як жертв торгівлею людьми та трудової експлуатації. Ця категорія все більше захищається законодавством усіх європейських країн.
Patriot 2008-06-11 / 22:02:00
ja tak i dumav scho ce perebiljschennja.Ce tiljky na Ukraini vse dobre...
z Italii 2008-06-11 / 20:38:00
duzhe pereborscheno....ne puzhayte ljudey.