«хароші» навчили нас розуму.
«хароші» дали нам культуру.
«хароші» придумали нам мову.
Чому? Бо вони «хароші» , а ми недолугі і неповноцінні варвари.
Зовсім нескладно здогадатися про кого йде мова, адже так? Питання української мови й культури стало актуальним задовго до того, як Микола Куліш написав «Мину Мазайла» і залишиться таким ще на невизначений час.
Під творчим керівництвом режисера Олега Мельничука у виконанні акторів Маріупольського театру класичний твір розкривається зовсім у новому світлі та набуває рис фантасмагорії чи то пак — сну, який проводить глядача подіями періоду з 20х років ХХ століття до 2025 року.
Основна лінія вистави збережена і відповідає твору. Мина — українець, який зрікається своєї національної ідентичності заради примарного й омріяного майбутнього, змінюючи своє прізвище на російське — Мазєнін. В цьому він вбачає реалізацію власних мрій та досягнення бажаного й небаченого досі щастя. Антиподом Мазайла є його син Мокій, який виступає проти зросійщення як власної родини, так і народу України. А це вже незручна для «хароших» людина із цілком незручною позицією... Яка ж буде відповідь з їхнього боку?
Про це Маріупольський театр запрошує дізнатися на прем'єрі вистави «HAROSHIRU» 30 вересня 2023 року, о 18:00, на сцені Закарпатського академічного обласного музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв
Квитки у касі театру або на сайті concert.ua