Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, розповідає, що одним з найвпливовіших для місцевих бюджетів планових нововведень, визначених в листі, може стати втрата податку на доходи фізичних осіб від грошового забезпечення військовослужбовців. Натомість, зарахування цього податку в повному обсязі планується здійснювати до державного бюджету.
У 2022 році до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло 2380,4 млн грн від ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців, що складало 26% всього обсягу доходів загального фонду. При цьому в минулому році з місцевих бюджетів області було виділено 634,3 млн грн на підтримку ЗСУ, заходи з тероборони та на обороноздатність держави. У 2023 році ці обсяги суттєво зростають. Тільки за 7 місяців до місцевих бюджетів області надійшло майже 2 млрд грн ПДФО з грошового забезпечення, і понад 530 млн грн вже профінансовано для підтримки сил ЗСУ.
Тобто з одного боку – це четверть місцевих бюджетів області, яка в основному появилась внаслідок повномасштабної війни, з іншого боку – це джерело коштів, якими органи місцевого самоврядування підтримують сили ЗСУ, перекривають втрату ПДФО від зарплат цивільних громадян, які втратили роботу, надають допомогу ВПО.
Слід зауважити, що минулого року в такому ж листі Мінфіну також містилась така ініціатива, але в процесі підготовки проекту Держбюджету на 2023 рік вона не була підтримана депутатами, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ Асоціації міст України.