Про це повідомив на брифінгу директор департаменту культури Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук.
«Особливо під час війни, коли ми об’єднуємося, коли стаємо пліч-о-пліч і разом звертаємося до Бога в молитві за нашу країну, цей посил має величезну енергетику», – підкреслив Євген Тищук.
Своєю чергою директорка, художня керівниця, головна диригентка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслужена працівниця культури України Наталія Петій-Потапчук розповіла, що акцію започаткували на початку війни в далекому 2014 році й відтоді проводять щороку.
«Час показав, що такі мистецько-патріотичні акції дуже потрібні. Вони виявляють наш патріотичний дух, показують, що Закарпаття – це край патріотів, і згуртовують людей. Дуже символічно, що у 2023 році захід відбудеться біля храму, тому що ми маємо молитися і просити Всевишнього про перемогу та мир», – зазначила Наталія Петій-Потапчук.
За її словами, цього року «Молитва за Україну» лунатиме біля Ужгородського греко-католицького кафедрального собору не лише українською та мовами представників національних спільнот, які мешкають на Закарпатті, а й мовами багатьох інших народів світу, котрі підтримують нашу країну на шляху до перемоги.
Також до акції приєднається фронтмен гурту «Шабля» Вова Гейзер. Разом із відомим рок-музикантом наш хор виконає кілька патріотичних творів з нагоди Дня Незалежності України.
Насамкінець Євген Тищук зауважив, що в разі оголошення повітряної тривоги учасники заходу зможуть пройти в укриття поруч, також на місці працюватимуть волонтери.
Грек 2023-08-22 / 08:07:23
Також буде молитва за мадяронів і ....
Андрій 2023-08-21 / 22:56:12
А мадярський рендьоршок на кородоні провіряючи громаданина України, буде грубо розмовляти та обзивати Ідіото. Ганьба Угорщині, що при в'їзді в її країну такі невігласи створюють негативний імідж країні.
Цікаво 2023-08-21 / 22:02:24
Чому той Тищук не спитає Ніла Лущака, чому Ніл проти єдності українського народу? Лицеміри. І до чого тут, так звані, меншини? Майже 90% закарпатців є українцями. Не треба культивувати совєцький міф про багатонаціональність. Нема в нашій області багатонаціональності. От якщо би жодна з національностей не мала 50% із загальної кількості населення, тоді вважається, що місто, край, чи держава є багатонаціональними.