Присутні обговорили питання щодо посилення роботи з працевлаштування ВПО і місцевих мешканців, забезпечення громадян соціальним житлом та інше.
«Координаційний центр має опікуватися краянами й вимушеними переселенцями, ветеранами та всіх інших, які потребують соціального захисту. З нашого боку має бути максимальне сприяння в пошуку робочих місць та будівництва житла», – підкреслив заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський.
За його словами, представники Центру в цьому напрямку повинні працювати в тісній взаємодії з громадами. Зокрема, до формування фондів соціального житла залучатимуть і міжнародних донорів. Йдеться не лише про можливість проведення ремонту та реконструкції наявних будівель і приміщень, а також перспективи будівництва нових об’єктів.
Важливим аспектом роботи Координаційного центру залишається сприяння працевлаштуванню краян і ВПО. До того ж для останніх це одна зі складових інтеграції в життя нашої області та громад. Як повідомила керівниця робочої групи з питань працевлаштування, професійної орієнтації Беатриса Білецька, від початку повномасштабного вторгнення роботу в регіоні знайшли майже 640 вимушених переселенців, від початку цього року – 118 осіб. Також вона нагадала, що ВПО мають можливість відвідувати профінформаційні семінари, тренінги, презентації або ж і зовсім змінити свою професію, отримавши відповідний ваучер на навчання.
Петро Добромільський наголосив, що в регіоні діють і грантові програми, спрямовані на збереження трудового потенціалу та розвиток бізнесу. Зокрема, за кожну працевлаштовану особу з-поміж ВПО підприємці можуть отримати компенсацію, а для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їхніх сімей діє грантова програма, за якою вони можуть одержати від 250 тис. до 1 млн грн на створення або розвиток власної справи.
петро знає? 2023-06-21 / 17:37:36
Роблять вони...?-но ЇХ МАЛО ТАКих!*Бо УСІ почти-НеОФІЦІЙНО!!Бо Бояться Стати на ОБЛІК в ВОЄНКОМАТ і все!БІЛЬШЕ-ПереХОВУються в Общагах готелях Турбазах от АРМІІ-шоб ЇМ НЕ йти ЗаХищати СВОЮ ЗЕМЛЮ!=От ТАК!