Якщо ви вирішили приглянути кондиціонери в Україні, слід підійти до цього питання серйозно. Адже така техніка купується не на один рік і має задовольняти потреби власника. У цій статті фахівці інтернет-магазину Stylus розкажуть про всі етапи вибору відповідного кондиціонера для будинку чи квартири.
Щоб придбати кондиціонер, який зможе задовольнити ваші потреби, спочатку визначтеся із «зоною» використання техніки. Є моделі, які здатні охолодити повітря у всьому будинку, тоді як інші підходять для маленької кімнати. Також продумайте, чого ви бажаєте від кондиціонера. Одні моделі працюють лише на охолодження. Але зараз більшість покупців віддає перевагу тим, які можуть як охолодити, так і нагріти повітря. До того ж у сучасних моделей бувають інші корисні функції.
Якщо поділити всю техніку за способом встановлення, то отримаємо такі типи:
- настінні;
- віконні;
- стельові;
- підлогові;
- підлогово-стельові;
- мобільні.
Така різноманітність дозволяє без проблем підібрати пристрій під будь-яку кімнату навіть із найнезручнішим плануванням. Продумайте, де бажано встановити техніку, і який варіант підійде найкраще. Якщо помістити кондиціонер неправильно, його ефективність буде набагато нижчою.
Одним із головних факторів вибору кондиціонера є його потужність та розмір. Якщо їх підібрати неправильно, продуктивність пристрою помітно знизиться, і ви не отримаєте того ефекту, на який очікували. Щоб правильно підібрати потужність, потрібно площу приміщення поділити на 10 і округлити отримане число. Так можна розрахувати розмір та потужність кондиціонера як для однієї невеликої кімнати, так і для кількох приміщень. Головне, щоб циркуляції повітря нічого не перешкоджало.
Важливо від початку визначити, де краще помістити кондиціонер для максимально ефективного охолодження. Найпопулярнішим типом домашніх пристроїв є настінний, хоч і інші використовуються нерідко. Для правильної установки важливо дотримуватись таких правил:
- розташовуйте на достатній висоті;
- не ставте високі меблі, які заважатимуть потоку повітря;
- для «обдування» кількох кімнат забезпечте безперешкодну циркуляцію;
- не ховайте техніку в дальній кут без виходу на відкритий простір.
Щоб правильно встановити кондиціонер, слід звернутися до професіоналів. Хоча сам процес установки не настільки складний, важливо зробити все правильно, інакше техніка не зможе працювати ефективно, а тривалість експлуатації може відчутно впасти. Найкраще викликати майстра із перевіреної надійної компанії. Тоді ймовірність помилки буде мінімальною. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника, які зазвичай є в інструкції з експлуатації. А одразу після встановлення перевірте роботу техніки, бажано у всіх доступних режимах.
Техніка потребує регулярного догляду. Це забезпечує максимальну працездатність та продовжує «життя» пристрою. Якщо при роботі кондиціонера з'являються зайві звуки або навіть при нових фільтрах ефективність роботи впала, викликайте майстра. Не варто намагатися самостійно полагодити таку техніку. Змінювати фільтри регулярно теж дуже важливо. Вони затримують шкідливі дрібні частинки, щоб повітря з вулиці до кімнати потрапляло очищеним. Звісно, при забитому фільтрі такий ефект пропадає.
Щоб правильно розрахувати, скільки обійдеться придбання такого пристрою, потрібно врахувати такі пункти:
- вартість техніки;
- доставка (якщо не самовивіз);
- установка (якщо не входить у покупку);
- придбання додаткових компонентів за потребою.
Кондиціонери з інверторним двигуном та високим класом енергоспоживання не сильно впливатимуть на розмір вартості комунальних послуг. Тому більшість користувачів віддають їм перевагу, навіть з урахуванням того, що сама техніка коштує дорожче. А додаткові компоненти якомога краще придбати відразу. Так, якщо раптом навіть модель перестануть виробляти, у вас точно будуть фільтри для заміни, які їй ідеально підходять.