До робіт залучили понад 20 фахівців АТ «Закарпатгаз» з різних служб. Працювали й у позаробочий час, адже, коли існує небезпека для населення, — не до робочих графіків, — пояснюють газовики.
Виявили витік газу в обласному центрі фахівці служби комплексно-приладового обстеження за допомогою мобільної лабораторії. Це — автівка, яка фіксує найменшу концентрацію газу на відстані у 8 метрів при швидкості до 40 км на годину.
«Датчики на бампері аналізують повітря та виявляють наявність метану. Місце витоку фіксується на карті, а програма сповіщає про це сигналом. Якщо витік підтвердився — спеціаліст ручним детектором встановлює точне місце витоку газу та викликає аварійно-диспетчерську службу. Так було і з газопроводом на Грушевського в Ужгороді», — пояснив начальник служби контролю за виробництвом АТ «Закарпатгаз» Анатолій Стадніченко.
Пошуки витоку та його ліквідація ускладнювалися тим, що газопроводи знаходяться під двома шарами асфальту, поруч з іншими підземними комунікаціями (теплотрасою, каналізацією тощо). Виявивши витік газу, на одній з ділянок проїжджої частини довелося зняти дорожнє покриття.
«Мережі по області прокладені 40-50 років тому. Тут, по вулиці Грушевського, газопровід був збудований та введений в експлуатацію рівно пів століття тому — у 1973 році. За цей час через корозійні процеси та з інших причин на певних ділянках газопроводів, особливо на стиках, утворюються пошкодження. Саме тому постійний моніторинг мереж, їх ремонт та заміна у разі потреби — здійснюються цілорічно. До прикладу, у 2022 році закарпатські газовики обстежили 6,5 тисяч кілометрів газопроводів», — пояснив технічний директор АТ «Закарпатгаз» Сергій Козар.
Наразі роботи по вулиці Грушевського тривають, адже газовики детально обстежили всю ділянку газопроводу і виявили ще кілька проблемних місць. Реалізовувати як невідкладні, так і планові заходи фахівці АТ «Закарпатгаз» мають змогу завдяки коштам, які споживачі сплачують за послугу з розподілу газу, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».