Основне, що обговорювали – ратифікацію 20 червня 2022 року Верховною Радою України «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відому як Стамбульська конвенція.
У засіданні під головуванням заступника міського голови, голови координаційної ради Вадима Борця взяли участь старша координаторка проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Людмила Акімова, а також представники департаменту соціальної політики міськради, служби у справах дітей, управління правового забезпечення міськради, управління охорони здоров'я та цивільного захисту населення, міського центру соціальних служб, сектору ювенальної превенції Ужгородського райуправління поліції та управління патрульної поліції в Закарпатській області, Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, депутатки Ужгородської міської ради.
Як зазначалося, Конвенція пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок і забезпечити за нього покарання. Наразі в Україні діє низка статей Кримінального кодексу з цієї проблематики, проте розписані вони не настільки широко та детально, як у Стамбульській конвенції. Документ передбачає механізми захисту як чоловіків, так і жінок, які зазнали домашнього насильства.
Вадим Борець насамперед відзначив ефективну співпрацю із UNFPA, нагадав, що за кошти Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні «Міста й громади, вільні від домашнього насильства» в Ужгороді створили «кризову кімнату», яка успішно функціонує. Крім того, із кінця квітня діють дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які охоплюють Ужгород та населені пункти у 50 км навколо міста. Соціальними послугами наразі охоплено 168 сімей та 29 дітей. Вадим Олександрович подякував за підтримку у створенні якісної системи запобігання та протидії домашньому насильства в обласному центрі Закарпаття.
Члени комісії обговорили подальший розвиток партнерства Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні з Ужгородською міською радою у новому циклі проєкту «Міста і громади вільні від домашнього насильства» на 2022– 2023 роки. Так, за рахунок UNFPA заплановано створити на території міста Центр допомоги врятованим від війни, відремонтувати та облаштувати денний Центр соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, провести навчання фахівців – представників суб’єктів, які працюють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Після засідання Координаційної ради Людмила Акімова зустрілася з командою «ВОНАХаб», який працює з жінками-переселенками. Нагадаємо, його відкрили 15 липня за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Оглядач 2022-08-26 / 23:16:09
обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили обговорили .......