На виставці будуть представлені реконструкції та авторські інтерпретації ляльок понад 40 майстринь з різних регіонів України.
Джерелом для створення значної кількості ляльок став навчально-методичний посібник «Українська народна лялька. Історія зберігання і вивчення, регіональні відмінності», який видали Олександр Найден та Марина Дяченко.
Закарпаття представлено роботами Людмили Губаль, Марії Купарь, Олени Сігетій з Ужгорода, Тетяни Кречко з Перечина, Ганни Дикун і Мар’яни Гаврило з Виноградова, Галини Стюфляєвої з Мукачева. Локальне розмаїття та регіональну специфіку показують ляльки Ірини Пархоменко з Львівщини; Христини Семенко з Чернівців; Людмила Блищак з Тернопільщини; Лесі Дацьков з Хмельниччини; Ганни Смолко з Житомирщини; Яни Ісаєнко з Києва; Олена Ракітіної з Сумщини; Вікторії Стефанович і Олени Селезньової з Харкова; Ірини Даниленко з Полтавщини; Валентини Мірошник з Черкащини; Лесі Павлишин-Процак з Кропивниччини; Ірини Корінь з Дніпра; Ганни Некрилової із Запоріжжя та багатьох інших майстринь.
Всіх бажаючих зануритись в мистецтво народної ляльки запрошують до музею.
Виставка діятиме до 14 вересня 2022 р. за сприяння Департамент культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА.