Згідно з інформацією від Закарпатського обласного центру з гідрометеорології на річках регіону протягом липня утримувалася переважно низька водність з незначним коливанням рівнів води – 12-26% місячної норми, а в басейні Верхньої Тиси – 34-51%. Також у травні-липні в басейні р. Тереблі спостерігали значний дефіцит опадів у порівнянні з нормою.
Експерти занепокоєні тим, що збереження теплої та посушливої погоди до 15 серпня призведе до поступового зниження водності річок та подальшого досягнення критеріїв маловоддя. Зокрема, його вже спостерігають на річках Теребля, Тересва, Ріка, Латориця, Стара, Уж, Тур’я.
Маловоддя і пересихання водойм можуть заподіяти серйозної шкоди довкіллю. Йдеться про загибель водних біоресурсів (риби, водоростей тощо), а для населення – це загроза водопостачанню, де воно не є централізованим.
Щоб запобігти можливим екологічним проблемам, керівництво області звернулося до всіх відповідальних структур, аби на період засухи встановити обмеження на забір та використання води з річок області. Вони торкнуться гідроелектростанцій та промисловості, а переваги у водокористуванні надаватимуть населенню для пиття, побутових потреб та зрошення.
Вуву 2022-08-10 / 01:20:11
Ну шо рЕбята , нарубалися Карпатського лісу ⁉️
Підземні води пішли в глиб . Клімат став іншим , температура вищою , випаровування сильніше і більш інтенсивне .
А лісу в горах поменшало в рази .
При Куку.чмі вирізали огого , а при потрошенко взагалі була контрабасна вакханалія . Лисий болван був кришою .
Ну а тепер давайте обмеження води зробимо .
Почніть з підприємців, що безжально викачують воду 2022-08-09 / 14:56:34
Біля траси сполученням об’їзна ужгорода - перечин