Насосна станція — це комплект обладнання, що дозволяє організувати автономну систему водозабезпечення для приватного будинку висотою до 3–4 поверхів. В результаті ви отримуєте всі переваги проживання в котеджі разом з «квартирними» зручностями: стабільним напором води в крані, повноцінним санвузлом, пральною та посудомийною машинами.
Кожен компонент такого набору ретельно підібраний за технічними характеристиками, тому вам не доведеться самостійно шукати оптимальні деталі та модулі.
Поверхневий насос. Це найголовніший і найдорожчий елемент станції. Він забезпечує водозабір і подачу рідини в трубопровід, задає тиск у трубах. Глибина забору при цьому обмежена — 9 м. Проте, обираючи модель з додатковим інжектором, ви зможете підіймати рідину з глибини до 50 м. Цього достатньо для обслуговування повноцінної свердловини. Набори, до яких входить не поверхнева помпа, а занурювальна, називають насосними комплектами. Це не станція, і у готовому вигляді така модифікація зустрічається рідко.
Гідроакумулятор. Спеціальний бак, під’єднаний одразу після насоса, є невеликим водним резервом. Завдяки цьому насос запускається плавно і взагалі рідше вмикається. Гідробак забезпечує стабільний тиск в системі, запобігає гідроударам. Це заощаджує робочий ресурс усіх елементів: насосу, трубопроводу і всього під’єднаного обладнання (сантехніки, водонагрівача, пральної машини тощо).
Манометр. Кожна насосна станція повинна бути обладнана цим контрольним елементом. Манометр дозволяє стежити за напором в трубах, бути в курсі мінімальних і максимальних показників, за яких спрацьовує автоматика. В результаті користувач може коригувати налаштування станції, спираючись на дані системи.
Реле тиску. Це автоматика, яка захищає насос від сухого ходу, керує циклами його вмикання/вимикання. Користувач може встановити мінімальні або максимальні показники для спрацювання реле, параметри тиску, які необхідно підтримувати. Реле можна назвати «мозком» станції, адже воно керує всією системою, захищає від перегріву, подовжує термін її служби. Реле для побутових моделей здатне підтримувати тиск до 5 Бар. Цього повністю достатньо для роботи всієї сантехніки та побутових приладів.
Електрична проводка і патрубки. Це допоміжні елементи, що забезпечують з’єднання частин насосного обладнання, його підключення до трубопроводу й електричної мережі. Зверніть увагу, що для монтажу станції потрібні антивібраційні патрубки, які будуть розсіювати коливання під час роботи бака і насоса. В іншому випадку система може доволі швидко втратити герметичність.
Всі ці елементи зазвичай змонтовані в один блок, тому займають мінімум місця і дуже просто підключаються. Насосну станцію рекомендовано встановлювати в безпосередній близькості до свердловини або колодязя. Бажано підготувати бетонну поверхню, застелену гумовим килимком, забезпечити захист від опадів і вологи, але з хорошим повітрообміном.