Функціональність — далеко не єдина вимога до хорошої духовки побутового класу.
Якщо вже й купувати духову шафу, то містку, з декількома рівнями приготування. Наприклад, як духовка Бош HBG 636 BS1. Об’єм її робочої камери — 71 літр. Це значить, що в ній можна за один підхід запекти цілу індичку, печеню в хлібі, кролика чи велику партію домашньої ковбаси. Одночасно в таку духовку виходить помістити декілька посудин: прямокутне деко, казан, круглу форму, набір невеликих кокотниць. Завдяки цій можливості на приготування вечері чи обіду йде набагато менше часу.
Причини для купівлі місткої духовки:
Залежно від ресурсів, які використовуються для приготування їжі, виділяють газові та електричні духовки. Моделі на газі часто об’єднані з варильною поверхнею. Купувати їх вигідніше, але встановлювати значно важче. Підключення до газопроводу займає багато часу і не обходиться без втручання кваліфікованих майстрів.
Електричні духовки переважно незалежні, тобто самостійні. У них власна панель керування та значно більше робочих режимів. З монтажем таких моделей можна впоратися самостійно, якщо у розпорядженні є всі необхідні інструменти.
Під газову духовку потрібно «підлаштовуватися», бо у неї менш гнучкі налаштування. Електродуховка пристосовується до вмінь користувача сама, адже в неї є навіть автоматичні програми для кулінарів-початківців.
За стилем оформлення духові шафи від популярних виробників класифікують на сучасні та старовинні.
Пристрої з сучасним дизайном універсальніші, оскільки «вписуються» в будь-який інтер’єр. Лофт, хай-тек, скандинавський, неокласика, мінімалізм — духовки з актуальним дизайном підходять під всі ці стилі.
Моделі під старовину призначені для кухонь, оформлених в стилях шале, ретро, класика.
Для духових шаф доступні різні види перемикачів. Найпопулярніші — поворотні, кнопкові та сенсорні.
Механічні ручки, які необхідно повертати для зміни температури чи режиму нагріву, довговічні та зручні. Їхній єдиний недолік — швидке забруднення. Кнопкові елементи керування швидко спрацьовують, займають мало місця на корпусі. Сенсорні перемикачі найсучасніші, вони дозволяють встановлювати максимально точні налаштування.
Модель з паровим очищенням можна обрати, якщо у подальших планах — приготування їжі в духовці не частіше, ніж 2 рази на тиждень. Гарячий пар здатен розм’якшити свіжі забруднення, але безсилий до застарілого нагару та жирового нальоту.
Каталітична система очищення оптимальна для користувачів, які готують до 5 разів на тиждень. Вона передбачає наявність на стінках спеціального покриття, здатного розщеплювати бруд.
Господиням, які готують щодня й у великих кількостях, підходять духовки, самоочищення яких відбувається внаслідок піролізу.
Якщо до духової шафи матимуть доступ діти, потрібно заздалегідь переконатися, що вона підтримує функцію захисту — блокування панелі керування.