Використання сонячної енергії цікавить багатьох домовласників. Це можливість економити на електриці, незалежне джерело та турбота про ресурси планети. Однак серед сучасного вибору обладнання не так просто визначитися з варіантом, який оптимально буде відповідати цілям. Розглянемо які типи сонячних батарей сьогодні популярні та що враховувати під час їхнього підбору.
Є три типи батарей, кожен із яких має свої особливості та переваги:
Докладніше про їхні характеристики читайте тут https://www.solargarden.com.ua/. Фахівці рекомендують використовувати обладнання з монокристалічного кремнію, якщо у вас обмежена площа, оскільки ККД тут найвище. Батареї з полікристалічного кремнію можна впізнати за квадратами синього кольору в різних відтінках. Їхній ККД нижчий, але кристали мають різну орієнтацію, унаслідок чого краще генерують енергію в похмуру погоду, ділянках із поганим доступом сонячних променів.
Сонячні панелі з аморфного кремнію найпростіші в монтажі, мають гнучку конструкцію, тому підійдуть для дахів складних конструкцій (наприклад, вигнутих). Як і полікристалічні вони добре показують себе в роботі з розсіяним світлом, тому підійдуть для регіонів із невеликою кількістю сонячних днів.
Також сьогодні можна придбати сонячні панелі із мікроморфного кремнію. Це найпрогресивніший тип батарей, які накопичують енергію як із видимого, так і з інфрачервоного спектра випромінювання. Вони не вимогливі до кута нахилу та орієнтації за сторонами світу, а також дають вищий сумарний виробіток, у порівнянні з іншими типами обладнання.
Не менш важливим є й питання вартості обладнання. Найдорожчі зараз монокристалічні панелі, трохи дешевше обійдуться полікристалічні, потім мікроморфні та аморфні.
Крім самих панелей вам необхідно буде підібрати додаткове обладнання:
Найкраще доручити це завдання фахівцеві. Звертаємо вашу увагу, що вам не обов’язково ставити одразу всі панелі для повної компенсації домашнього енергоспоживання. Якщо ви обмежені у фінансах, можете встановити половину необхідних панелей, а інші додати з часом. Решту обладнання водночас міняти не доведеться.