Однією з умов проживання в будь-якому житлі, неважливо, приватний будинок це або квартира, є оптимальне співвідношення тепла, вологості і сухості повітря в приміщенні - тобто, система мікроклімату. У будівництві даний параметр регламентується ДСТУ, і повинен відповідати встановленим в зазначеному стандарті, показниками.
Ідеально збалансована система мікроклімату створюється за допомогою спеціального обладнання. Познайомитися з найбільш затребуваними і актуальними моделями для домашнього використання можна за посиланням в Alter Air. Якщо в процесі вибору з'являться питання - звернутися до консультанта, і отримати вичерпну інформацію по кожному цікавить приладу.
Так що ж таке система домашнього мікроклімату? Якщо коротко, це стан внутрішнього середовища, що впливає на самопочуття людини. Коли система мікроклімату в квартирі характеризується як оптимальна - мешканці відчувають себе комфортно і затишно.
Система мікроклімату в будинку визначається певними фізичними величинами.
Наскільки слід прогрівати або охолоджувати приміщення - кожен домовласник визначає сам. Більшість людей відчуває себе комфортно при температурі від + 20 до + 22 ° С. Згідно ж з нормативами, повітря в спальні для дорослих повинне бути прогріте до + 16 ... + 18 ° С, в дитячій кімнаті - до +23 ° С. На кухні - до + 15 ° С, в ванних і душових - до + 24 ... + 25 ° С.
Оптимальним рівнем вологості є показник 40-60%. Допустимі невеликі коливання (до 10%) в кожну сторону. Якщо ж рівень вологості починає виходити за межі зазначених параметрів, людина відчуває певний дискомфорт. При сухому повітрі - відчуває неприємну сухість слизових дихальних шляхів і шкіри. При надмірно зволоженому - скаржиться на вогкість.
Під якістю повітря мається на увазі достатня насиченість його киснем, відсутність пилу, чадного газу (в момент опалювального сезону) та інших шкідливих для здоров'я домішок.
Сучасна система «розумний будинок», наприклад, передбачає встановлення повного комплекту обладнання для забезпечення оптимального для життя мікроклімату, де кожна кімната прогрівається, охолоджується і провітрюється відповідно до заданих параметрів. Як бути у випадках, коли з якихось причин переоснастити будинок повністю не видається можливим? Звернути увагу на найважливіші системи життєзабезпечення житла, і, при необхідності, відкоригувати їх роботу.
Встановити автоматику на котел або, що ще краще, на кожен радіатор. Процедура дозволить регулювати рівень тепла в приміщеннях і значно економити витрати теплоносія.
За допомогою автоматики вдасться уникнути різких перепадів температури всередині приміщення в зв'язку з погодними коливаннями, і утримувати рівень температурних показників в рамках оптимальних значень.
Питання кондиціонування вирішується установкою спеціального обладнання. Це може бути як найпростіша спліт-система, так і багатофункціональні канальні прилади-кондиціонери з додатковим очищенням повітря до заданих значень.
Позбутися зайвої вологості легко елементарним провітрюванням і підняттям температури опалення. Що стосується боротьби із занадто сухим повітрям, тут можна піти наступними шляхами - купити спеціальний прилад-зволожувач, встановити великий акваріум або обзавестися кімнатними квітами.
Оптимальний мікроклімат і вентиляція - таке ж нерозривне поняття, як і попередні чинники. Грамотно облаштовані повітроводи в будинку вирішують безліч проблем, включаючи приплив свіжого повітря з вулиці і регулювання температури всередині приміщень.