Директор кінофестивалю Дмитро Грешко наголосив, що це єдиний фестиваль саме в контексті гір, тому Закарпаття – ідеальне місце для його проведення. Організатори, а започаткувала фестиваль торік Закарпатська фільмкомісія, прагнуть звернути увагу на необхідність збереження Карпат, величезний потенціал гір для кіновиробництва, залучення туристів, розвиток культури гір, поводження у них і з ними.
У програмі – 5-10 жовтня – покази фільмів, які взяли участь у конкурсі, – українських, словацьких, канадських, німецьких, чеських, американських кінотворців, майстер-класи, творчі зустрічі з режисерами, продюсерами, тематичні вечірки, фотоконкурс «Збереження пралісів та дикої природи Карпат».
Міський голова Богдан Андріїв відзначив, що фестиваль має кілька важливих функцій: для молодих кінотворців – можливість представити свої роботи, реалізувати себе; для нашого краю – показати його чудову природу, можливості для зйомок; сприяти збереженню довкілля.
Цьогорічний «Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)» у порівнянні з минулорічним, проведеним на громадських засадах, значно потужніший, на нього представили майже три десятки кінострічок, конкурсне журі очолює «батько української документалістики», один із засновників та член правління міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Геннадій Кофман.
Основні локації фестивалю – Ляльковий театр та Smart Point Hub на вулиці Швабській, 25а.
Фільми можна також переглянути у дні фестивалю – 5-10 жовтня – онлайн, транслюватимуть у соцмережах і дискусії:
Сайт кінофестивалю: https://www.cmiff.org/
Facebook: https://www.facebook.com/CarpathianMountainInternationalFilmFestival
Instagram https://www.instagram.com/cmiff_ua/
Telegram https://t.me/cmiff_ua.