Великдень у верховинських селах відсвяткувало чимало киян і жителів інших регіонів України

У передсвяткові дні на залізничному вокзалі у закарпатському селищі Воловець спостерігалося незвичне пожвавлення. Як тільки прибували потяги з боку Львова, на перон висипало чимало подорожуючих. Від побаченого на тихій зазвичай станції я висловив своє здивування.

— А чого ж тут дивуватися, коли попереду вісім вихідних, —зауважила киянка Євгенія Сікорська. — Я із своїм чоловіком Михайлом — це вже другі поспіль великодні свята — проводимо в Пилипці, що у сусідньому Міжгірському районі. Минуло-річ знайомі дали нам адресу пенсіонерів із цього гірського села. Ми зателефонували пані Марії, і вона погодилася нас прийняти. За півсотні гривень у день за одного чоловіка ми прекрасно відпочили. Такої паски я в житті ніколи не їла. А про домашній шовдар та пікницю вже й нічого не кажу. Можливо, що тепер за таке ж задоволення доведеться заплатити дорожче, та це й не дивно, бо нині дорожчає буквально все. Але, повірте, що той відпочинок у домашній обстановці вартує того. Чоловік пані Марії Василь обіцяв здійснити з нами подорож на полонину, і хоча там зараз ще сніг — нам байдуже. Одягнемося тепліше, візьмемо картоплі, сала, бринзи. Пікнік на полонині — це прекрасно. Ну, скажіть, чим не відпочинок! А так сиділи б усі дні в чотирьох стінах і нічого, крім телевізора, не бачили б.
— А ми їдемо у Жденієво, — хвалиться ще одне сімейне подружжя зі столиці. — Я телефонувала туди ще минулого тижня, — каже пані Софія, — та наш господар казав, що вже й зозулі кують у лісі. Плануємо побувати у церкві, відсвяткувати Великдень у колі сім'ї наших приймальників, здійснити подорож у гори. А якщо часом буде дощ, то поїдемо в Мукачево, Ужгород. Кажуть, що у вашому обласному центрі зараз цвітуть са-кури, магнолії. Хочемо побачити на власні очі, помилуватися тими красотами, зняти все на камеру, щоб пам'ять залишилася про відвідини вашого краю.
Поки розмовляю з киянами, поруч дві юнаки та дівчина вмовляють якусь сіль ську бабусю взяти їх на тиждень до себі на квартиру. Та стара, побачивши в руках одного з туристів гітару, не погоджується. Ви, мовляв, і на Великдень не давати мете мені спокійно помолитися. І тількі тоді, коли молодь запевнила бабусю, що гратимуть винятково на природі, старі погодилася взяти відпочивальників. Тим часовий бабусин «готель» без жодних комунальних зручностей з туалетом на дворі обійдеться студентам одного зі столичних вишів у тридцять гривень на добу.
Шукала дешевого пансіону і столична пенсіонерка з рюкзаком за спиною. І також не особливо хвилювали зручності, головне, щоб недорого. Цю гостю взяла до себе якась місцева пані.
Потяг поїхав далі, а численні подорожуючі стали очікувати автобус на Міжгір'я. Невдовзі маршрутка з'явилася, однак забрати всіх охочих їхати в цьому напрямку вона не змогла. Більше двох десятків людей залишилися чекати на наступну.
Не відлякали любителів подорожей під-| вищені цьогоріч ціни у місцевих готелях. Місця в них забронювали ще задовго до свят. Нині вільного місця знайти тут майже неможливо.
Багато киян та жителів інших східних та південних регіонів на великодні свята прописалися в Абранці, Нижніх та Верхніх Воротах, Підполоззі, Гукливому. Більшість з відпочивальників — родичі, близькі та просто знайомі місцевим жителям. Чимало таких, які відвідали цей чудовий край вперше, були вражені місцевими краєвидами, мінеральними джерелами, бурхливими гірськими потічками й пообіцяли навідуватися сюди частіше.
Спостерігаючи за цією метушнею на станції у райцентрі, мені подумалося: от де треба розвивати зелений туризм, будувати готелі, пансіонати, розвивати! інфраструктуру, щоб задовольнити попит відпочивальників, число яких зростає з кожним роком. Тоді з'явиться для місцевих жителів робота і не потрібно буде їм поневірятися по світах у пошуках  заробітку.

Віталій Пумпинець, "НЗ"
04 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини