Водночас у МОЗ кажуть, що поки результати аналізів очікують, коментувати немає чого.
"Зазвичай різні зразки відправляють у референс лабораторій ВООЗ. Це звичайна процедура, коли у людей з тяжким перебігом захворювання беруть зразки на аналізи. Поки, що коментувати немає що“, — сказали у МОЗ.
Про перші можливі випадки коронавірусу штаму "Дельта" в Україні стало відомо 23 червня. Аналізи двох людей, які лікувалися в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді відправили на дослідження в Європейську лабораторію. За словами директора медзакладу Михайла Поляка, зробили це тому, що запідозрили у них "Дельта"-штам коронавірусу.
"Двоє хворих, які приїхали з Росії: з Санкт-Петербургу й Москви, — пояснив він. — Хвора вагітна, яка приїхала з Санкт-Петербургу. Все закінчилося добре. Хвора виписана додому. Але ми думаємо, що це був "Дельта"-штам.
Цей штам вражає більш молоде покоління, починаючи з 18 років і до 49 в більшості випадків. Він більш важко протікає. І ця хвора, яка в нас була більше 2 тижнів у нас знаходилася в реанімаційному відділенні. Ми не маємо можливості в Україні діагностувати. Ми відправили і ми чекаємо результати з Європи. Найближчі дні я думаю ми будемо знати"
На сьогодні фахівці визначають штам “Дельта” (В.1.617) як найбільш небезпечний — він у 1,6 раза заразніший, ніж варіант Альфа (“британець”), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації.
"Дельта" зараз домінує у Великій Британії. У Росії у значної частини хворих виявлено цей штам. На сьогодні поширення варіанту "Дельта" коронавірусу SARS-Cov-2 зафіксовано у щонайменше 85 країнах.