Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram: "Попереду чимало роботи. Фактично, це і поступова зміна ставлення іншомовних людей до української, усвідомлення важливості даного кроку, і надання можливостей для повноцінного переходу. Добровільного переходу. Бо ми у МКІП притримуємося саме лагідної українізації, яка матиме довготривалий ефект. Для досягнення нашої мети потрібно сприяти появі бажанню читати українською, дивитися, розмовляти, співати і розказувати іншим".
Концепція передбачає, що українська мова буде застосовуватись в усіх сферах суспільного життя.
Зокрема, програма включає:
обов’язкове використання української посадовцями;
запуск курсів з вивчення української (в тому числі в онлайн-форматі);
покращення якості викладання державної мови в закладах освіти;
підтримку та популяризацію української мови за кордоном;
сприяння проведенню наукових досліджень у сфері українського мовознавства;
підтримку українського культурного продукту;
стимулювання дублювання кіно українською мовою;
підтримку книговидавничої справи в Україні.
Читайте також: "Где написано, что я должна?". Як мовний уповноважений "під прикриттям" перевіряв дієвість мовного закону в Києві
Нагадаємо:
54% громадян України підтримує запровадження обов’язкового використання державної мови у сфері обслуговування.
16 липня 2021 року набуває чинності норма про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має складати іспит на рівень володіння українською мовою.
З 16 липня близько 100-150 тисяч громадян України повинні будуть засвідчити рівень володіння державною мовою, склавши відповідний іспит. Причина полягає в тому, що депутати і посадові особи органів місцевого самоврядування будуть зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.
Відповідно до мовного закону, складати іспит з української мають насамперед державні службовці та особи, які набувають громадянства. Проте є винятки.