У вівторок в Ужгороді під головуванням першого заступника голови комітету Миколи Шершуна за участю представників МНС, санітарних, природоохоронних, правоохоронних та інших міністерств та відомств України, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування відбулося засідання, на якому обговорено заходи по ліквідації на території області так званого "Преміксу".
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, сьогодні вирішення цього питання великою мірою залежить від результатів експертизи, оскільки тільки після її висновків можна прийняти правильне рішення про його утилізацію, вивезення чи використання. Це питання вивчалося низкою наукових установ, в тому числі надала свої висновки й угорська сторона, однак до сьогодні немає однозначної відповіді, наскільки речовина, що досі знаходиться на території області, має негативний вплив на природу та є шкідливою для здоров’я людей, чи можна її використовувати у виробництві як вторинну сировину і т. ін. Дійшло до того, підкреслювалося на засіданні, що питання "Преміксу", який був завезений на територію області ще в кінці 90-их, набрало вже політичного забарвлення. Тому протягом тижня компетентні державні органи на основі експертизи Українського НДІ екологічних проблем (м.Харків) повинні надати Комітетові Верховної Ради України висновки про рівень шкідливості речовини, вказавши, відходи це чи вторинна сировина і т. ін.
Члени робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи виробили проект рішення, яким передбачається низка шляхів вирішення проблеми – від вивезення речовини за межі області до утилізації її на місці. Як заявив Микола Шершун, терміни чітко визначені та взято під жорсткий контроль їхнє виконання. Результати роботи буде підбито на засіданні Комітету, на якому буде дана оцінка всім причетним посадовим особам, відповідальним за його реалізацію.
Учасники засідання розглянули ще одне важливе для області питання – утилізація так званих хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), які зберігаються ще із часів СРСР. Минулого року було вивезено за межі області і України загалом лише трохи більше 69 тонн цих шкідливих речовин. З початку року ці роботи не проводились через відсутність державного фінансування. Як запевнив на засіданні заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Іван Макаренко, кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища будуть виділені і до кінця року область мають очистити від ХЗЗРів.