Обласний центр Закарпаття невипадково був обраний місцем проведення чергової ономастичної конференції, адже тут на кафедрі української мови працював знаний в Україні та за її межами дослідник топонімії Закарпаття Кирило Йосипович Галас, учений, що вписав незабутню сторінку в історію українського мовознавства, автор фундаментальної праці «Словник українських топонімів Закарпаття».
Ранньоквітневий Ужгород в онлайн-форматі гостинно зустрічав високоповажних учасників конференції із наукових установ та навчальних закладів Києва, Львова, Тернополя, Дрогобича, Одеси, Луцька, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Житомира, Дніпра, Харкова, Сум, Кропивницького, Вінниці, Умані, Маріуполя, Берегова, Мукачева, а також науковців із Словаччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Хорватії, Болгарії, Росії і Білорусі. Активну участь у конференції взяли викладачі Ужгородського національного університету, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Закарпаття.
До оргкомітету надійшло близько 150 заявок.
Перше пленарне засідання розпочалося з виголошення двох доповідей, присвячених 100-річчю з дня народження Кирила Йосиповича Галаса – «Учений вічного пошуку» (доктор філологічних наук, професор кафедри мовної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ А. М. Поповський) і «Кирило Галас в ономастиці» (доцентка кафедри української мови УжНУ А. М. Галас).
На пленарному засіданні були заслухані доповіді провідних ономастів, докторів наук.
На засіданні круглого столу «Кирило Галас. До портрета педагога, поета, публіциста», яке вела Галина Шумицька, виступили випускники філологічного факультету 1983 р., – курсу, де Кирило Йосипович був акаденаставником: доцентка кафедри словацької філології Ю. В. Юсип-Якимович, директор видавництва «Ґражда» І. М. Ребрик, проректорка із наукової роботи Закарпатської академії мистецтв Н. Й. Ребрик.
Завершився перший день роботи конференції переглядом фільму-спомину про Кирила Галаса «О, бачу вас і ті шляхи широкі, Якими ви весну пронесете…» (авторка – А. М. Галас), який викликав жваве обговорення і гарні емоційні відгуки: «Прекрасний, створений з любов’ю фільм, чудове вшанування пам’яті Кирила Йосиповича. Для мене фільм як мандрівка, з якої не хотілося повертатися. Фільм про Людину, яка любила науку, свій край і дуже любила людей».
Загалом у них було виголошено 68 доповідей, відтак відбувалося жваве обговорення порушених у виступах питань.
Участь у конференції взяли як провідні науковці, які мають значущі здобутки у різних напрямах ономастичних досліджень, так і аспіранти, магістри, викладачі, які провадять наукові студії у царині ономастики.
На другому пленарному засіданні доповіді виголосили відомі науковці, доктори філологічних наук.
Колосальні тривалі підготовчі зусилля дали очікувані плоди: ономастична конференція в Ужгороді стала помітною резонансною подією у науковому житті України.
Професор 2021-04-16 / 07:27:57
Батька мого друга Бориса добре памятаю! Учений, людина, батько, дiдо- це коротко сказано! Поряднicть, чеснiсть живe в цiй родинi!Уклiн таким людям!
Ужгородець 2021-04-15 / 22:48:28
Не знаю інших, але Вегеш Анастасію як викладача і як людину важко назвати хорошою. Оцінює студентів не об'єктивно. Тим, хто дійсно добре знає предмет ставить низькі оцінки, а проте неграмотним - високі
До коментатора 2021-04-15 / 22:21:32
От ти і гівно !!! В будь якій добрій справі знайдеш «какашку» і не полінувався ж аноніст комп‘ютерний написати !!! Ти подивись на фото в очі цих чудових людей , які в такий складний час за мізерні зарплати не втрачають гідність і з Честю роблять свою справу !!!
А ти як був гівном , таким і здохнеш !
Давня-давня учениця 2021-04-15 / 21:04:58
Згадаймо добрим словом всю непересічну родину Галасів - справжніх інтелігентів, науковців, чудових педагогів, загалом - цвіту і гордості нації.
Алло Михайлівно, дякую Вам за те, що так дбайливо підтримуєте тепло сімейного вогнища і бережете пам"ять про цих світлих і незабутніх людей
Коментатор 2021-04-15 / 16:07:42
Так захопилися наукою, що забули про карантин і засоби індивідуального захисту.