Як зауважили у своїх доповідях заступники начальника головного управління МНС за напрямками діяльності, впродовж звітного періоду вдалося досягти певних позитивних результатів, які сприяють захищеності населених пунктів краю від різного роду надзвичайних подій та ситуацій.
Зокрема, заступник начальника головного управління з питань реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Сергій Крицький повідомив, що за звітний період в краї сталася одна надзвичайна ситуація проти трьох у 2007 році та 45 некласифікованих надзвичайних подій проти 134 за аналогічний період минулого року. На території області виникали карстові провалля, зсуви ґрунту, отруєння людей чадним газом, утворення заторів льоду та сміття на річках, утоплення людей, дорожньо–транспортні пригоди, буревії.
Підрозділи оперативно-рятувальної служби області здійснили 202 виїзди на гасіння пожеж, 10 на ліквідацію аварій, катастроф та стихійних лих, 10 на ліквідацію наслідків дорожньо-транспортних пригод, 8 виїздів на вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, 9 на проведення демеркуризації ртуті, 2 пошук та рятування 11 туристів у горах.
Досягнуто значного покращення і в оперативній пожежній обстановці – про що доповів заступник начальника головного управління з питань наглядово-профілактичної діяльності Юрій Лебедєв. На сьогоднішній день спостерігається тенденція щодо зменшення кількості пожеж. Так, в минулому році за три перші місяці сталося 209 випадків вогняної стихії, а за аналогічний період поточного року 189. На пожежах загинуло 17 людей. Зменшилась і кількість травмованих людей у вогні з 15 до 9 випадків. Покращився й стан з пожежами на підприємствах, установах та організаціях – їх кількість зменшилася з 13 випадків у 2007 році до 6 у 2008 році.
На нараді йшлося й про необхідність покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, адже близько 80 відсотків усіх пожеж виникає у житловому секторі. За три місяці сталося 169 випадків вогняного дійства з яких 113 у сільських населених пунктах. З 17 загиблих людей 11 громадян проживали у сільській місцевості. Основними причинами пожеж продовжують залишатися: порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, порушення правил експлуатації печей та необережне поводження з вогнем.
Підсумовуючи виступи доповідачів, головуючий на нараді начальник закарпатських рятувальників Володимир Бодак визначив основні завдання, над якими слід працювати у другому кварталі. Зокрема: підвищити рівень взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування в питаннях покращення стану пожежної безпеки і цивільного захисту в містах та районах області, здійснити комплекс організаційно-профілактичних заходів по недопущенню різного роду надзвичайних подій та ситуацій впродовж весняно-літнього періоду, посилити профілактичну роботу серед населення щодо недопущення травмування, загибелі людей на пожежах та різного роду надзвичайних ситуацій, вжити всіх організаційних та практичних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки об’єктів релігійного культу під час святкування Великодня, об’єктів туристично-рекреаційної галузі, загальноосвітніх шкільних та дошкільних навчальних закладів, не допустити пожежі у місцях збирання, переробки та зберігання зернових та інше.