За рік котирування акцій Tesla виросли у 8 разів. Наприклад, 21 грудня 2019 року вартість цінних паперів складала близько $81 за штуку, а рівно через рік показник був уже $657. При цьому в серпні 2020-го емітент провів спліт акцій 5:1, аби зробити їх доступнішими приватним інвесторам — ціна в липні досягла рекордних $1790 за акцію.
На таке стрімке зростання акцій Tesla Motors впливало одразу кілька факторів.
У 2020-му вперше за свою історію компанія перестала працювати в мінус. Один прибутковий квартал змінював інший, і вже в середині року стало зрозуміло, що Tesla увійде в S&P 500. Врешті це сталося в грудні, емітент посунув інвестиційний фонд нерухомості Apartment Investment & Management. На фоні новини про включення до індексу прискорилося і зростання ціни на акції Tesla. З середини листопада до 18 грудня котирування виросли майже на 70%. Це також було зумовлено тим, що папери виробника електрокарів активно купували інвестиційні фонди, прив'язані до S&P 500, які мали ребалансувати портфелі перед змінами в індексі, аби ті відповідали поточній ситуації.
Позитивно вплинула на динаміку зростання і звітність Tesla. Компанії вдалося майже повністю втілити амбітну мету — продати півмільйона електрокарів (реалізовано 499 500 автівок). За результатами четвертого кварталу річний чистий прибуток виробника склав $721 млн.
Tesla, як компанія зростання, не виплачує дивіденди інвесторам — усі кошти направляються на розвиток.
На це питання точної та надійної відповіді не має ніхто, навіть СЕО Tesla Ілон Маск. Від необачного переоцінення перспектив зростання застерігає не тільки він сам, але й інші знані аналітики. Генеральний директор компанії навіть розсилав листи до співробітників з попередженням, що акції можуть впасти в ціні. Найгірші прогнози по Tesla дають аналітики JP Morgan, втім вистачає й досить нейтральних та навіть позитивних припущень. Morgan Stanley, наприклад, припускає можливе зростання на близько 11% до лютого 2020 року.
Зрозуміло одне: обирати стратегію поведінки з акціями виробника електрокарів треба вкрай обережно.
Українці, які хочуть вкласти кошти в акції Tesla чи інших зарубіжних емітентів, мають заручитися підтримкою надійного брокера. Це компанія-посередник, яка відкриває доступ до торгівлі на біржі. Знадобиться заключити брокерську угоду, відкрити спеціальний рахунок (на нього перераховують кошти з валютного рахунку в Україні) — і можна починати здійснювати операції на біржі. Наприклад, акції Tesla торгуються на NASDAQ.
Клієнти «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» мають перевагу — постійну підтримку персонального інвестиційного консультанта. Експерт із досвідом роботи на фондовому ринку від 10 років надасть свіжу аналітику, допоможе прорахувати оптимальну стратегію поведінки щодо тих чи інших активів. Консультант постійно на зв'язку — телефоном, онлайн або навіть особисто (у брокера є 12 офісів по всій Україні).
Варто знати: «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. З 2019 року його акції також торгуються на NASDAQ.