«Dziennik» повідомляє, що консули запитуватимуть, до прикладу, де живе Вавельський змій, як чемні чоловіки-поляки вітаються із жінками та які страви подають у Масний четвер. Кандидатів можуть також попросити назвати польські міста біля Балтійського моря, описати польський Державний герб та національні барви Державного прапору. Працівники консульств перевірять і знання польської мови: попросять прочитати текст, відрекомендуватися. розповісти про свою сім’ю, про погоду. Той іноземець, кого консул визнає гідним «Карти поляка», отримає багаторічну безплатну візу на в’їзд до Польщі, зможе тут працювати, вчитися і лікуватися – безкоштовно, отримає також знижки на проїзд залізницею.
Водночас «Dziennik» наголошує, що тест перед консулом не складатимуть особи, що займалися збереженням польськості в колишньому Радянському Союзі.
У приватній розмові з власкором ЗІКу польські журналісти розповіли про те, що, фактично, український власник «Карти поляка» матиме такі ж самі права, як і громадянин РП, окрім права голосувати під час виборів. Ця «Карта поляка» має на меті підтримку польської діаспори в державах, утворених внаслідок розпаду колишнього Радянського Союзу. Цей документ буде посвідчувати особу, яка має польське етнічне походження.
Водночас нині серед громадян РП є побоювання, що значна кількість людей з України, Росії Білорусі, одержавши «Карту поляка», негайно виїде до Польщі на постійне місце проживання, створивши серйозну конкуренцію на ринку праці.