Таку станцію застосовують для додаткової кисневої терапії пацієнтам із порушеннями дихальної функції. Вона виробляє кисень для апаратів штучної вентиляції легень, а також використовується для подачі кисню хворим без застосування таких апаратів. За 1 хвилину за допомогою станції виробляється 15 літрів кисню. Величезна перевага такого апарату — у безперервності роботи.
“Переносні кисневі концентратори мають маленьку подачу кисню – до 8 літрів на хвилину. В той час хворі, які знаходяться у нас в реанімаційному відділенні або відділенні інтенсивної терапії, потребують більше 10 літрів кисню на хвилину. Ця станція якраз забезпечує цю кількість, і навіть більше”, — пояснив директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради Михайло Поляк.
Вартість станції — 900 тисяч гривень. Привезли її з-за кордону.
“Рішення придбати такий апарат, аби допомогти лікарям боротися з пандемією, прийняли спільно колективом. Лікарів не тільки в ці дні, але завжди сміливо можна називати фронтовиками. Вони щодня борються за здоров’я та життя пацієнтів. Тепер їм доводиться воювати з пандемією. Цінуємо працю кожного медика і щиро вдячні за відданість професії”, — зазначив голова правління АТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило.
Сьогодні у АТ “Закарпатгаз” працює майже 1100 закарпатців. Переважна більшість з них через карантинні заходи виконує обов’язки віддалено. У штатному режимі працює майже 400 співробітників. Це — аварійники, слюсарі, які обслуговують газорозподільні пункти, диспетчери, частина працівниць Центрів обслуговування клієнтів, водії, прибиральниці. З урахуванням підвищеного ризику такі фахівці забезпечені особистими засобами захисту та дезінфекції, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».