Як повідомляють у закладі, реагенти для виявлення РНК вірусу 2019-nCoV методом полімеразно-ланцюгової реакції які використовує заклад сертифіковані та відповідають усім вимогам МОЗ. Препарат зареєстрований в Україні 12.02.2020 року, номер документу oC/UA-IVD/L-O-TR/2019-nCoV, виробник ТОВ «Діаген».
Основними перевагами ПЛР як методу діагностики є його висока чутливість , пряме визначення наявності збудника, можливість діагностики не тільки гострих, а й латентних інфекцій.
"У Мукачеві методом полімеразно-ланцюгової реакції вже протестовано 46 осіб. Отримані результати аналізів повністю відповідають усім вимогам, є службовою інформацією, а не приводом для обговорення в масмедіа, особливо до отримання заключного результату", – наголошують в КНП «Мукачівська ЦРЛ». При цьому, додають: молекулярно-генетичне дослідження є складним аналізом, де можливе утворення неспецифічних продуктів ампліфікації ДНК (РНК), тому позивні взірці мають пройти підтвердження іншими тест-системами в референт лабораторіях, на основі яких робиться заключення про результат аналізу. До того ж, саме такий алгоритм рекомендує МОЗ, особливо якщо йдеться про COVID-19, який досі в цілому світі не вивчений.
Тестування на COVID-19 проводять не усім, а тільки тим в кого є відповідні симптоми, а також відомо про контакт з хворим, нещодавню поїздку за кордон або контакт з людиною яка повернулася з регіонів де виявлено COVID-19.