"Це є скасоване навчання і теоретичне навчання і також проведення практичних занять у лікарнях та інших медичних закладах нашого міста", - каже проректорка Ужгородського національного університету Мирослава Лендьєл.
Як повідомив директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Михайло Поляк, у середу чотирьом із 15 пацієнтів, у яких виявлено дифтерію, вже введено весь запас лікувальної сироватки - 8 ампул із 8 наявних в області (мінімальна доза - по дві ампули кожному).
Як поінформували в Міністерстві охорони здоров'я України, "станом на 1 жовтня 2019 року в Україні є більше 190 флаконів сироватки від дифтерії, які надані в якості гуманітарної допомоги ВООЗ і розподілені в усі області".
"Закарпаття звертається до МОЗ та інших областей з проханням зробити перерозподіл цих життєвонеобхідних для лікування дифтерії медикаментів. На жаль, в Україні цей препарат не закуповувся декілька років. Остання поставка в регіони відбулася завдяки гуманітарній допомозі з Індії.
В аптечних закладх антидифтерійна сироватка теж відсутня. Донедавна в Україну вона поставлялась з Росії. Як зауважив Михайло Поляк, у найближчих сусідів - в Польщі орієнтовна вартість дифтерійної сироватки сягає 18 тис. грн за ампулу. Однак, оскільки ці ліки не зарестровані в Україні, закуповувати і ввозити їх, згідно з чиним законодавством, не можна", - інформує Закарпатський обласний Центр здоров'я.
Медики нагадують: щеплення захищає від дифтерії, а сироватка - лікує хворобу. Не дайте шансу дифтерії - зробіть щеплення.
Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, в Ужгороді під час обстеження студентів виявлено ще 12 носіїв токсигенного штаму збудника дифтерії.
Rem 2019-10-24 / 08:09:14
Хамство, ксенофобія та шовінізм. Добирайте слів. Коментар видалено. Адмін