Про це сьогодні під час брифінгу повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної державної адміністрації Єлизавета Біров. За її словами, 17 жовтня в Закарпатську обласну інфекційну лікарню поступив студент 5-го курсу медичного факультету № 2 Ужгородського національного університету, іноземний громадянин. «При обстеженні у цього пацієнта були висіяні бактерії дифтерії, нетоксичний штам. Хворий скаржився на підвищення температури, біль у горлі, біль у м'язах », - розповіла вона.
Лікар-епідеміолог державної установи «Закарпатський обласний лабораторний Центр МОЗ України» Любов Данич повідомила, що, зі слів студента, він захворів 8 жовтня, а звернувся до закладу охорони здоров'я 11 жовтня. Лікарі медустанови наполягли на ретельному обстеженні, були взяті бакпосіви, результати яких надійшли 17 жовтня. Того ж дня хворий госпіталізований. А наступного дня, після комісійного обстеження, діагноз остаточно підтверджено.
Директор обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк повідомив, що зараз стан пацієнта задовільний. Його проконсультували всі фахівці - ЛОР, кардіолог, невролог - патологічних змін не виявлено.
Станом на 21 жовтня медики обстежили викладів УжНУ, 121 студента та двох контактних осіб, що проживали разом із хворим. У 44 осіб взято матеріали для прведення лабораторного дослідження.
Останній раз випадки дифтерії в області фіксувалися в 2011 році.
В цілому по Україні дифтерію виявляють щорічно. З початку цього року вже виявлено два випадки - в Луганській і Хмельницькій областях. У минулому році було зафіксовано 10 випадків, серед них три - у дітей.
Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП. Також є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП і вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену АДП-М, яку застосовують для дорослих.