- Головним завданням повинно стати налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями, - підкреслив виступаючи на нараді начальник теруправління Михайло Саварин. – Адже працюємо на спільну мету: зробити робоче місце наших співгромадян безпечним. Відповідні зміни з ініціативи Держгірпромнагляду будуть внесені й на законодавчому рівні. То ж той, хто опирається вимогам працеохоронців у сенсі дотримання нормативних актів, є, як мінімум людиною недалекоглядною... З іншого боку – порушення, на які наглядовець, побувавши на підприємстві, вказав у приписі, не побачив належної реакції на них роботодавця, і не повідомив про такі прокуратуру, розцінюватимуться правоохоронними органами як прихований злочин.
Учасниками ради було підкреслено, що рівень загального травматизму 2007-ого року в порівнянні з 2006-им зріс з 87 до 99 нещасних випадків, під час яких постраждало 107 працюючих ( у 2006-ому році –91). З 2 до 6 збільшилася кількість групових нещасних випадків ( потерпіло 14 осіб проти 4). Є й незначне зростання рівня травматизму смертельного : з 14 випадків (2006рік) до 15 (2007 рік). Все це – на більш як 27 тис. підприємств різних форм власності, зареєстрованих в області, з чисельністю понад 250 тис. працюючих.
Найбільш небезпечними галузями в 2007 році стали: лісозаготівля та лісопереробка ( 33 випадки загального травматизму проти 25 у 2006 році); автотранспортна – тут травмувались 18 осіб ( проти11 у 2006 році), соціально-культурна сфера ( 15 травмованих проти 17 у 2006 році, зі смертельними наслідками відповідно по одному); будівництво, де маємо наразі 8 травмувань, чотири з яких - зі смертельними наслідками, тоді як у 2006-ому ці показники відповідно були 9 та 3 випадки.
За 2007 рік державними інспекторами теруправління на підприємствах області виявлено майже 47 тис. порушень, призупинено виконання робіт та експлуатацію виробничих об'єктів – усього 4773 одиниці. На засіданнях ради теруправління заслухано 84 керівників підприємств зі звітами про роботу з забезпечення промислової безпеки та охорони праці .
За порушення вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку посадовими особами теруправління притягнуто до адміністративної відповідальності 1977 працівників ( з них 1108 – керівники підприємств). За результатами обстежень збільшилася кількість працівників, притягнутих до адміністративної відповідальності за порушення нормативних і законодавчих актів з охорони праці – на 170, в тому числі керівників – на 131. Сума накладених штрафів збільшилась в порівнянні з 2006-им роком на 18 тис. грн.
За словами Михайла Саварина, саме ці обставини, а також, практика проведення комплексних перевірок районів області за всіма видами нагляду з наступним розглядом стану промислової безпеки та охорони праці на спільних засіданнях ради теруправління і районних рад з питань безпечної життєдіяльності населення, зокрема, на Виноградівщині та Свалявщині, мали позитивний вплив на стан безпеки виробництва в регіоні.
Спільна робота по кожному проблемному питанню з органами прокуратури районів, міст, області на підставі рішень міжвідомчих нарад, які щокварталу проводяться органами прокуратури, теруправлінням та управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, як підкреслили на засіданні, стала характерною ознакою минулого року, що дозволила краще контролювати ситуацію.
Радою були визначені пріоритетні напрямки наглядової діяльності на 2008 –ий рік. Це – посилення державного нагляду за охороною надр та освоєнням природних багатств, зокрема на ДП “Солотвинський солерудник”, Мужіївському золоторудному родовищі ВАТ “Закарпатполіметали” та Голубинському родовищі мінеральних вод; за безпечним використанням газу в побуті; дотриманням вимог промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, де зосереджена велика кількість об’єктів підвищеної небезпеки; підвищенням рівня відповідальності власників щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці та інші.
Розширена рада Територіальго управління по Закарпатській області відбулась за участі начальника Управління організації державного нагляду за охороною надр, геолого-маркшейдерськими роботами і переробкою корисних копалин Держгірпромнагляду Миколи Капланця та начальника Управління науково-технічного забезпечення державного нагляду Держгірпромнагляду Георгія Больмана. Серед запрошених - представники обласної державної адміністрації, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Закарпатській області, обласної Ради професійних спілок Закарпаття, Асоціації роботодавців Закарпаття, члени ради та посадові особи теруправління.