Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив голова правління АТ “Закарпатгаз” Віталій Шатило.
Пояснюючи ситуацію, що склалася із цими навчальними закладами, Віталій Шатило зазначив, що три підприємства Закарпаття, які виробляють теплову енергію, досі не включені до реєстру жодного постачальника. Відповідно до чинного законодавства, АТ «Закарпатгаз» не має права здійснювати розподіл природного газу таким споживачам. Йдеться про Мукачівський аграрний коледж, Мукачівський кооперативний торгівельно-економічний коледж та КП Іршавської міської ради «Тепло-місто».
Крім того, на Закарпатті 565 підприємств досі не облаштували лічильники засобами дистанційної передачі даних. Такі модеми необхідно встановлювати в установах з обсягами споживання більше ніж 10 тис куб. м газу на рік, або на лічильники типорозміром G-10 та більше. Такі прилади надсилають дані про обсяги споживання газу до АТ «Закарпатгаз» щоденно. Це необхідно для належної організації добового балансування природного газу на внутрішньому ринку України, яке стартувало 1 березня 2019 року. Якщо вимоги законодавства не будуть виконані, такі установи не отримуватимуть газ. Тож, керівники підприємств повинні усвідомлювати свою відповідальність у цьому питанні.
Що стосується побутових споживачів, то слід закцентувати, що перед початком сезону кожен споживач має залучити спеціалістів і провести технічне обслуговування (є ряд підприємств в області, в тому числі і АТ “Закарпатгаз”, які мають ліцензію на виконання таких робіт). В першу чергу у помешканнях слід перевірити димові і вентиляційні канали та у разі необхідності, провести їх очистку.
Голова правління АТ “Закарпатгаз” пояснив, що з 2015 року підприємство не продає природний газ. Кошти, які сплачує споживач, йдуть на 4 різні рахунки. АТ “Закарпатгаз” отримує 13% (а це 0,85 грн за 1 м куб газу), проте у НАК “Нафтогаз” ця частка становить 82,08% (5,39 грн за 1 м куб газу).
“Ми неодноразово зверталися з питанням необхідності перерозподілу частки тарифу в межах існуючої ціни, щоб вона не збільшувалася для кінцевого споживача. Нам би це дало змогу ще якісніше обслуговувати мережі та надавати послуги. Однак, за результатами минулого року, наше підприємство саме через необгрунтований тариф отримало 330 млн грн збитків. У той час НАК “Нафтогаз” отримав прибутки у розмірі 13 млрд 613 млн грн. І причина тут — недосконале державне регулювання”, — зазначив Віталій Марцінович.
Наприкінці голова правління наголосив, що, незважаючи на всі обставини, які склалися на сьогодні, системи газопостачання, що знаходяться в сфері управління Закарпатгазу, до опалювального сезону повністю готові, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі АТ “Закарпатгаз”.