Ухвалено "застосувати до підозрюваного Цемаха Володимира Борисовича запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Звільнити з-під варти в залі суду".
Ухвала суду є остаточною та оскарженню не підлягає. Суд поклав на Цемаха строком на 60 діб в межах строку досудового розслідування наступні зобов’язання: прибувати на виклики до слідчого, до суду та прокурора, не відлучатися з населеного пункту, у якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання та роботи.
Водночас електронного браслета Цемах не носитиме.
Прокуратура вимагала залишити підозрюваного під арештом, заявляючи, що він може втекти.
Як заявив представник прокуратури Олег Пересада, "тепер за життя пана Цемаха буде відповідати сам пан Цемах. Може бути загроза (для його життя – ред.), оскільки досить багато уваги пану Цемаху приділяється, особливо в контексті розслідування збиття "Боїнга" "Малайзійських авіаліній", і, як я зазначав у суді, він є важливим елементом встановлення істини у цьому провадженні. І ми розуміємо, що наш північний сусід досить жорстко поводиться з небезпечними для себе особами".
Представник прокуратури додав, що тепер Цемах буде "достатньо складнодоступний для міжнародної спільної слідчої групи".
Як припускають, Цемах є серед осіб, яких Росія хоче бачити у списку для обміну утримуваними особами з Україною.
Депутатка Європейського парламенту від Нідерландів Каті Пірі назвала "тривожним" звільнення українським судом з-під варти колишнього бойовика угруповання "ДНР" Володимира Цемаха.
Як повідомляє "Європейська правда", про це вона заявила в коментарі DW.
"Звільнення підозрюваного, якого прагне допитати міжнародна слідча група (яка розслідує збиття літака Boeing рейсу MH17 влітку 2014 року в небі над Донбасом. - Ред.), викликає тривогу", - заявила Пірі.
Євродепутатка також зауважила, що їй невідомо про будь-які слідчі дії або допити Цемаха, які б здійснювали фахівці міжнародної слідчої групи.
Напередодні 40 євродепутатів, серед них і Каті Пірі, звернулися до президента України Володимира Зеленського з письмовим проханням не вносити Цемаха до списку осіб, котрі підлягають обміну полоненими з РФ.
Серед іншого автори листа вказували на важливість Цемаха для міжнародного слідства, що розслідує обставини катастрофи авіалайнера MH17.
У міжнародній Спільній слідчій групі (JIT), яка займається розслідуванням справи MH17, заявили, що колишній бойовик угруповання "ДНР" Володимир Цемах, якого 5 вересня звільнив з-під варти український суд, є "цікавою для слідства людиною". Про це інформує Радіо Свобода
Пряма мова речниці міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) Брехтьє ван де Мосдейк: "Ми хотіли з ним поговорити, а тепер це буде складно. Хотілося б, що він залишався в Україні, щоб ми могли з ним поговорити.
Це не означає, що розслідування справи MH17 буде зупинене, воно триватиме. Але нам шкода, якщо ми не зможемо з ним поговорити".
Коментуючи рішення суду, вона додала: "Це рішення України, рішення українського суду, тому я не можу його коментувати".
Брехтьє ван де Мосдейк відмовилася відповісти на питання про те, чи намагалися слідчі JIT допитати Цемаха після того, як його на окупованій частині Донбасу затримали українські спецслужби.
Говерла 2019-09-07 / 09:52:11
Немає сенсу критикувати Зеленського; в нього малі вуха, а це ознака інтелектуальної недорозвинутості. Ми ж не обговорюємо поведінку тварин в звіринці, вони ж не люди. То чому обговорюємо поведінку Зе?
Степан Крук 2019-09-07 / 09:41:18
Чим більше слідкую за діями Зеленського, тим більше переконуюся, що Україна - не його держава. Він поводиться із нею, як із квартирою, котру тимчасово взяв у оренду: заїхав, зробив перестановку меблів, використав і з"їхав.
мукачівець 2019-09-06 / 21:40:55
Його відпустили щоб він і далі збивав літаки? Незрозуміло то він злочинець чи герой?
Степан Крук 2019-09-06 / 19:00:00
Це звільнення із під варти є політичним, а не юридичним. Зеленський дограється!!!