Як повідомив начальник головуправління Закарпатдержрибохорони Анатолій Сорокін, на теперішній час чисельність іхтіофауни річок Закарпаття зазнає негативних змін, головною причиною яких є антропогенний вплив, що призводить до зменшення рибних запасів, зміни видів-домінантів, погіршення популяційних та індивідуальних біологічних показників. Складовими цього процесу, зокрема, є скид забруднених вод у природні водойми та господарська діяльність на річках. Всього за 2007 рік головним управлінням Закарпатдержрибохорони було виявлено 1058 порушень та накладено штрафів на суму 39108 гривень, 13 справ було передано в міжрайонну природоохоронну прокуратуру. Анатолій Сорокін констатував, що далеко не всі водогосподарські підприємства краю забезпечують в повному обсязі контроль згідно з повноваженнями, наданими їм Водним кодексом України.
Серед пропозицій щодо поліпшення ситуації – надання охоронного статусу місцям зимувальних ям та нересту риби; проведення паспортизації водних об’єктів області та запровадження системи моніторингу, інтегрованої до загальної системи моніторингу області; врегулювання порядку надання та використання водних об’єктів області в користування. Необхідно також розробити програму відтворення цінних та зникаючих видів риб Закарпатського регіону.
Володимир Гоблик наголосив, що до вирішення проблем у водному господарстві області необхідно залучати широкі кола громадськості, зокрема представників громадських організацій, засобів масової інформації, наукових установ.
Слушні пропозиції щодо вирішення питання охорони водних живих ресурсів висловили начальник Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації та водному господарству Володимир Чіпак, заступник декана біологічного факультету УжНУ Федір Куртяк та інші.