"Акваріуму" – понад 20 років. Разом з кафе-музеєм "Під замком" Юрія Руснака, яке торік відзначило своє 30-річчя, це найстаріший заклад такого плану в Ужгороді. І так само знаковий, – розповідає власник екзокафе Олег Диба. – Проте, два десятиліття безперервної роботи – це не лише плюси, але й мінуси. За останній час ми зробили багато для того, щоби вкласти в "Акваріум" оновлений зміст. І кафе знову стало улюбленим місцем багатьох ужгородців. Однак старий інтер'єр, сервіс і, частково, кухня не встигали, ба навіть дисонували з новою суттю. І покроковими напівзаходами виправити це виявилося неможливим".
"Рішення закрити "Акваріум" було спонтанним, але тепер я надзвичайно вдячний Всесвіту за цю можливість. За цей безцінний шанс зупинитися і озирнутися. Переосмислити минуле і відчути майбутнє, – каже О.Диба. – Я журналіст, але не пам'ятаю, щоби закриття якогось іншого закладу здіймало таку хвилю жалю в соціальних мережах. І вдячний за ці сотні сумних смайликів зі сльозами як реакцію на чотири короткі речення про закриття "Акваріуму". Власне, вони дали змогу відчути грунт під ногами і вибрати вектор майбутнього. З "Акваріумом". Хоча був варіант – без".
"Наразі "Акваріум" вже здобув нову, переосмислену суть самого закладу і перебуває на етапі осмислення дизайну інтер’єру. І я щиро вдячний чудовому дизайнеру Irina Kutsina за волонтерську підтримку в цьому надзвичайно важливому контексті", – констатує О.Диба.
Станом на тепер, аби не закривати можливість дітям і дорослим, ужгородцям і гостям міста доторкнутися до дивосвіту живої природи, "Акваріум" перейшов у режим екзотаріуму – без бару і кухні.
Тобто, всі тварини, за яких так переживали постійні відвідувачі "Акваріума", на місці, живі і здорові. Не продано нікого. "Часточки серця не продають. Друзів – також. Зрештою, "Акваріум" своїх не кидає", – жартує власник екзотаріуму.
Тобто, як і раніше, в "Акваріумі" можна побачити морські акваріуми – з фантастично різнобарвними рибками, живими коралами, морськими зірками і їжаками, риб Амазонки – аровану, піраній і дискусів, велетенських древніх черепах з часів динозаврів – грифову і кайманову, єдиного в Україні чорного деревного варана беккарі і наземного нільського варана, трьох понадтриметрових тигрових пітонів і двометрових імператорських удавів (одна з яких – старша за сам "Акваріум"), нічних геконів токі і денних фельзум, австралійських пустельних ящірок агам та улюбленця дітвори ігуану Грішку, що мліє, коли його гладять, великих павуків-птахоїдів, жабу-рогатку і милих фруктоїдних родичів наших кажанів – єгипетських летючих собак, або, по-іншому, нільських криланів.
За час, що минув від закриття кафе, в "Акваріумі" додалися і нові мешканці - єменські хамелеони та великі папуги - какаду Джокер і ара Яра. І всі вони вже стали новими улюбленцями відвідувачів "Акваріума".
У будні можливість оглянути експозицію коштує всього 25 гривень з відвідувача – вартість півтори кави. Виняток тільки для дітей до 3-х років. "Ми навмисно не робили окремі ціни на вхід для дорослих і дітей. Зрештою, нижчою ціна за можливість побачити живих екзотів вже просто не може бути. І все ж знаходяться люди, які крутять носом, хоча поруч витратять ті самі гроші на батути для дітей, в яких нема таких затрат по догляду та електроенергії, чи на кухоль пива для себе улюблених, – каже Олег Диба. – І таких людей не шкода. Значить, "Акваріум" – не для них".
У вихідні ж, на які припадає найбільше навантаження, ціна для дорослих - 50 гривень.
Є тепер і можливість для платних екскурсій в "Акваріумі" – годинна надзвичайно цікава "подорож" цим фантастичним світом для групи з не менше 10 осіб обійдеться по 75 гривень з кожного. А це – не просто цікаві розповіді про тварин, але й долання страхів у ставленні до них, годування і гладження деяких екзотів, можливість побачити скорпіона, що фантастично світиться в ультрафіолеті, та інше.
Домовлятися про такі групові відвідини "Акваріуму" слід заздалегідь, за телефоном – 093-614-13-69. Бо інакше є шанс потрапити на час вже замовленої екскурсії.
Так чи інакше, з екскурсій, що їх проводить сам власник "Акваріуму", ще ніхто не повертався незадоволеним.
Слово Божье 2024-06-11 / 19:58:10
Мне бы, Владимиру Форсюку, погоняло в Фейсбуке Владислав Мисцевый, к психиатру надо, а меня всё бесы сюда тащат ((
Злословлю, как могу. Теперь как "Слово Божье"
неудачник Форсюк 2023-08-11 / 14:28:36
а а а а а а
форсюк владимир 2023-08-07 / 23:47:07
Сколько раз повторять, я такой идиот, что меня даже в Фейсбуке нету. Но я там гажу з фейковых аккаунтов
форсюк владимир 2023-08-07 / 23:46:33
Ну, я мудак. ))) Меня даже в Фейсбук нету.
Читатель 2022-06-02 / 21:28:04
Я, Владимир Форсюк, в Фейсбуке - Vladimir Gitarist, - идиот. Простите меня, пожалуйста! :(
Тетяна 2021-09-15 / 18:06:35
Дуже добре,що такий унікальний заклад зберігся. Вітаю з новим відкриттям! Пан Олег з такою любов‘ю розповідає про своїх улюбленців,що це не може не захоплювати,тому хочеться знову і знову призодити в місце з такою позитивною атмосферою. Бажаю успіхів і процвітання вашої справи!
*** 2020-02-12 / 15:00:49
Цікавлять пявки.
культура 2020-02-12 / 14:57:58
Як завжди актуальна тема зоології,тварин. Стикнулися з питанням ветеринарії. Людям треба книги про різне з питань ветеринарії.Чи є бібліотеки у містах області по цим питанням?Чи є у сільських бібліотеках поличка із цікавою літературою?:зоологія,тварини ,ветеринарія? Адже їх інколи треба лікувати.
Вася 2019-11-03 / 18:44:08
Молодці!!!
Селючка 2019-07-21 / 23:00:07
Я нись виділа ящірку на городі, перескочила мі через ногу, то перед дощем.
О.Д. 2019-07-20 / 01:13:49
Пане Степан, не хочуть платити навіть символічну.
Хочуть ШАРУ. Повну.
А ти ще й маєш почуватися зобов'язаним або й винним, що цю шару їм не забезпечив.
Якби розповів вам про типові спостереження і кілька унікальних випадків, ви б вжахнулися.
Акваріум 2019-07-20 / 00:50:04
В який саме?
Вуву 2019-07-19 / 23:23:11
Ну так занесіть цю інформацію в туристичний довідник по нашій області.
Там де і про термальні басейни і ресторани і все решта ...
Степан Крук 2019-07-19 / 20:02:50
Классний заклад з огляду на виховний процес підростаючого покоління у напрямку єднання із природою та вивчення повадків рідкісних тварин. З іншого боку у дітей формується вірний світогляд щодо рептилій, адже неприязнь до плазунів у всіх нас закладена десь на генетичному рівні. Але ціни за вхід, як на мене, дуже символічні - на корм рептиліям не вистачить!