Від української Сторони робочу групу очолювала Любов Спічкей, заступник начальника державної екологічної інспекції в Закарпатській області, від угорської - Габорне др. Кочіш.
В ході зустрічі експертами дано оцінку стану якості води в прикордонних створах р. Тиса (Тісабеч/ Тисауйлак(Вилок) і Загонь/Чоп) та р. Боржава (Бене), підготовлено звіт Уповноваженим Урядів та узгоджено план роботи на період ІІ квартал 2008р. – І квартал 2009р.
Експерти прийшли до згоди, що План роботи на період ІІ квартал 2007 р. - І квартал 2008 р. щодо виконання вимог “Порядку проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, визначень, оцінки якості води та проведення необхідних дій у зв’язку з надзвичайними забрудненнями” стосовно відбору проб в прикордонних створах спостереження, досліджень та інтеркалібраційних вимірювань повністю виконаний.
З метою контролю якості води на українсько-угорських прикордонних створах спостереження спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю державної екологічної інспекції в Закарпатській області та вимірювальної станції (лабораторії) Затисянської інспекції з охорони навколишнього природного середовища (м. Дебрецен, Угорщина) у 2007 році було здійснено 24-24 відбори проб води на р. Тиса у створах Тисабеч/Тисауйлак (Вилок) та Загонь/Чоп, з них 2 спільні на р. Боржава у створі Бене.
Щодо визначення класів по показникам якості вод за даними результатів досліджень 2007 року у створах Тісабеч/Тисауйлак (Вилок), Загонь/Чоп та Бене можна визначити наступне:
У створі р. Тиса - Тисабеч/Тисауйлак(Вилок) за загальними фізичними та хімічними параметрами по більшості компонентів вода була віднесена до «дуже чиста – чиста вода» (І-ІІ) класу якості. До ІІІ класу якості «умовно чиста вода» можна віднести воду за такими компонентами: нерозчинені речовини, марганець, органічний азот, ртуть, мідь та число коліформбактерій.
У створі р.Тиса - Загонь/Чоп вода відноситься до ІV класу якості «забруднена вода» за вмістом загального фосфору та нафтопродуктів. Третьому класу якості «умовно чиста вода» відповідають концентрації показників: нерозчинені речовини, загальне залізо, марганець, загальні показники органічних речовин (ХСКп, ХСКб, БПК5), ртуть, мідь, сапробний індекс, число коліформбактерій.
За іншими компонентами вода віднесена до І-ІІ класу «дуже чиста – чиста вода».
Вода у р. Боржава у створі Бене за середніми значеннями 10 досліджень по загальним фізичним та хімічним показникам, а також по показникам вмісту органічних речовин, за винятком: марганцю, загального фосфору, органічного азоту, індексу сапробності та число коліформбактерій - віднесена до категорії «дуже чиста – чиста вода».
Спеціалісти встановили, що протягом 2007 року в прикордонних створах р. Тиса надзвичайних забруднень, які призвели б до погіршення якості води, не відбулося.
Водночас експерти угорської частини робочої групи з питань охорони якості вод підняли питання щодо засмічення р.Тиси ПЕТ-пляшками. Спеціалісти державної екологічної інспекції в Закарпатській області та державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області поінформували угорську Сторону про вжиті заходи, в межах компетенції кожної з установ, щодо вирішення порушеної проблеми.
Експерти підготували звіт про стан якості прикордонних вод і про надзвичайні забруднення для представлення Уповноваженим Урядів Угорської Республіки та України з питань водного господарства на прикордонних водах. Обидві лабораторії в 2007 році прийняли участь в інтеркалібраційній програмі QualcoDuna. Результати досліджень в межах допустимої похибки. Лабораторії отримали вищу оцінку.
Спеціалісти українсько-угорської робочої групи з питань охорони якості вод з метою проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, досліджень, визначення якості води та проведення необхідних дій у випадку надзвичайних забруднень, а також інших завдань, пов’язаних з охороною якості прикордонних вод, затвердили План роботи на період ІІ квартал 2008 р. – І квартал 2009 р. До плану включено проведення спільних відборів проб води, інтеркалібраційні вимірювання, порівняння методик та аналізу вимірювань, інші завдання, пов’язані з охороною якості води.