Робота по перереєстрації окремих суб’єктів підприємницької діяльності з „району” в „місто” розпочата ще минулого року. Працівниками ДПІ Ужгорода було складено списки і надіслано повідомлення окремим платникам податків, які зареєстровані в Ужгородській МДПІ про те що, їм потрібно стати на облік ДПІ в м. Ужгород. І хоча минулорічний список нараховував 151 суб’єкт підприємницької діяльності, проте з початку цього року перереєструвалось тільки 36 „екс-районників”. Своє небажання переходити в місто підприємці обумовлюють насамперед високими податковими ставками. Разом з тим податківці апелюють до ст.16 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, в якій зазначено, що перерахування отриманого податку з доходів фізичних осіб до бюджету повинно проводитись за місцем підприємницької діяльності. У разі невиконання вимог Закону питання перереєстрації буде вирішуватися в судовому порядку. Причому податківці пообіцяли, якщо підприємці перереєструються швидко і за власним бажання, то з них не будуть стягуватись кошти за раніше не проведену перереєстрацію, адже фактично закон вступив в дію ще з 1 січня 2004 року.
Насьогодні в ДПІ Ужгорода зареєстровано 15 356 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 4 435 – юридичні особи і 10 921 – фізичні. За 7 місяців цього року ДПІ Ужгорода зібрала до зведеного бюджету 133 млн. 354 тис. грн, до державного – 70 млн. 174 тис. грн, а до місцевого – 47,9 млн. грн.
P.S. Наразі залишається невідомим, як податкова збирається впливати на сплату податків у бюджет міста зв’язківцями, транспортниками, фірмами, які торгують автомобілями та філіями різних київських установ. Причому цікава особливість – сама Ужгородська РДА, районна податкова, обласна ДАІ та решта інших бюджетних установ, де виплачуються немалі зарплати і які діють на території міста, теж сплачують податки не до ужгородського міського „податкового гаманця”.
Закарпаття online
10 серпня 2006р.
Теги: