Ріплянку й нині готують чи не в кожній хаті. Основним продуктом для неї є картопля, яку в селі називають ріпа. Від цього слова і походить назва страви.
Крім картоплі, до її складу входять кукурудзяна мука та манка. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи токаняником. Їдять із бринзою, фріґою, яєчнею та різноманітними підливами з м’яса, сметани, грибів.
Захід організовує комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду.
Майстерня відбудеться у музеї-скансені «Старе село», у садибі бірова.
Початок о 15.00 год.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, впродовж 8-9 червня на території музейного комплексу "Старе село" у Колочаві триватиме гастронрмічний фестиваль, присвячений саме ріплянці.
Бабчик 2019-06-03 / 16:01:51
Аржевітін буде цю ріплянку їсти сам з сімєю, бо ми всі їдемо на перевал там свято проводи отари на полонини, а в Аржевітіна вхід платний на цю ріплянку 70 гривень плюс потрібно купити собі ті помиї що буде ляля сюгайка готувати так що всі на Синевирський превал !