На початок 2006 року протяжність газових мереж Закарпатської області становила 5 тисяч 612 кілометрів, із яких 1 тисяча 29 кілометрів збудовано за останні два роки. Природним газом забезпечено понад 216 тисяч житлових будинків та квартир. За першу половину поточного року блакитне паливо надійшло у майже 5,5 тисяч осель. Практично повністю газифікованими на сьогодні є лише Виноградівський та Іршавський райони. Така ситуація зумовлена перш за все тим, що газифікація Закарпаття розпочалася досить пізно – у 50-х роках минулого століття, в той час як в сусідніх Львівській та Івано-Франківській областях цей процес розпочався ще на початку 30-х.
Цього року на програму газифікації з державного бюджету передбачено 11,9 мільйона гривень субвенції, з яких уже профінансовано 6,1 мільйона. Частина цих коштів направляється на погашення заборгованості підрядним організаціям за виконані роботи, продовження та завершення будівництва газопроводів. За словами заступника начальника головного управління економіки Василя Вовканича, така практика застосовуватиметься і надалі, аби не допустити розпорошення коштів і, як наслідок, зростання кількості об’єктів незавершеного будівництва. По всіх газопроводах, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету, передбачено співфінансування з обласного та районних бюджетів. Ефективно у цьому напрямці працюють Ужгородська, Тячівська та Виноградівська РДА.
Якщо все йтиме за наміченим планом, то вже цьогоріч завершиться газифікація населених пунктів Іршавського та Виноградівського районів, будівництво підвідних газопроводів до сіл Мочола, Чома, Боржава, Галабор Берегівського, Малий Березний, Забрідь Великоберезнянського, Дубриничі Перечинського, Дусино, Плав’я, Лопушанка Свалявського, Горінчово, Данилово, Крайниково, Драгово Хустського районів. Як наголосив під час наради Іван Балога, зима вже не за горами, тому дуже важливо, аби продовжити газифікацію населених пунктів густонаселених територій Ужгородського, Тячівського, Перечинського та Хустського районів.
Першочерговим завданням для обласної влади на сьогодні є будівництво підвідних газопроводів. За словами Івана Балоги, до цих робіт необхідно залучати не тільки державні кошти, але й гроші місцевих бюджетів, населення і спонсорів. Крім того, на пропозицію облдержадміністрації, на розгляд керівництву ВАТ „Закарпатгаз” внесено питання стосовно будівництва та фінансування за рахунок власних коштів додаткових газових мереж. Такі газопроводи (загальною протяжністю 64 км) передбачається побудувати у Берегівському, Воловецькому, Мукачівському, Свалявському, Ужгородському та Хустському районах.
За підсумками наради дані доручення щодо узгодження дій ВАТ „Закарпатгаз” з обласною державною адміністрацією по виконанню першочергових заходів з безперебійного постачання газу в осінньо-зимовий період.
Прес-служба Закарпатської ОДА
10 серпня 2006р.
Теги: