Йшлося про причини, перебіг і ліквідацію наслідків паводка, який цими днями завдав лиха закарпатцям.
– На жаль, цьогорічна велика вода забрала у Воловці життя 11-річного школяра, який під час навчання пішов до річки. Сьогодні його тіло знайшли рятувальники. Головною причиною виникнення паводка є аномально великі опади: упродовж двох днів випало 120 мм, а це місячна норма, – повідомив Ярослав Галас. – Грунт внаслідок цього був перезволожений, річки повні, а до цього додалася ще й хвиля опадів з Польщі і Словаччини. Усугубили наслідки дощу захаращеність гірських потічків і недостатньо зроблені берегоукріплення. Причина останнього – в браку фінансування. При щорічній потребі у 160 млн грн області з держбюджету виділяється близько 20-ти. А оскільки Закарпаття є дотаційним краєм, то самотужки вирішити цю проблему не може. Ми акумулюємо на ці потреби з обласного і місцевих бюджетів лише 7-8 млн грн на рік.
Виконувач обов’язків голови облдержадміністрації додав, що скерував в РДА листи про створення комісій, які упродовж тижня-двох мають задокументувати завдані великою водою збитки. Якщо такі перевищать 63 млн грн, влада звертатиметься до уряду з проханням виділити кошти з Резервного фонду. З обласного бюджету на ліквідацію наслідків стихії виділено 2,5 млн грн. Частину цих коштів буде використано на придбання паливно-мастильних матеріалів для насосних станцій.
Роман Гудак повідомив, що подекуди на Закарпатті за два дні випало до 180% опадів від норми. Підтопленими виявилися 585 дворогосподарств, 111 будинків, 484 підвали, 1700 га сільгоспугідь, 170 га пасовищ, пошкоджено 15 мостових переходів, а один міст зруйновано. Рятувальники продовжують відкачувати воду пересувними станціями.
Володимир Чіпак акцентував на недостатньому фінансуванні протипаводкової програми «Тиса» з держбюджету. Нині виділених коштів хватає лише на зарплату працівникам і лише 10% залишається на берегоукріплення. Створений раніше протипаводковий комплекс нині спрацював. У результаті площа підтоплень не збільшилася. Однак, якщо не будувати нові дамби і не ремонтувати діючі, незабаром наслідки повеней будуть гіршими. Посадовець також повідомив, що паводкова хвиля ще не пройшла, але її висота не повинна спричинити нових руйнувань.
Вася 2019-05-25 / 14:11:30
Не було ніяких аномальних опадів, а якщо і були то мали підготуватися, а не лише після смерті дити гавкати і виправдовуватися, що грошей не має. Лісів рубати не треба, от і наслідки - смерть дитини на вашій совісті... Погоду винити просто, ніж боротися проти рубки лісів. Мені здається скоро зявиться, що скоро в нас зявляться екотерористи, які будуть щнищувати всіх хто рубає ліси, через що діти помирають
віталій 2019-05-24 / 21:40:26
чому причину паводків - дощ називає галас а не фахівець метереолог а де вони були пять років не знали що не вистачає коштів цікаво на постійні гульки-фести були кошти на постійні конференції стосовно інвестицій транскордонного співробітництва і всіляки трапези з цього приводу на захмарні зарплати чиновникам і т.п. а тепер київ винуватий як завжди а ми тут пухнасті й білі сидимо й чекаємо дотації мільйони щоб розкрасти технологія давно апробована
Дебілам 2019-05-24 / 21:34:11
Лисий дебіле!!!! Ліс най неріжуть!!!!!
архітектор 2019-05-24 / 19:31:15
порахуйте кілько грошей виділено на дамби і канали за роки незалежності, сума чимала точно вийде, але більше половини з цих грошей розкрадено, осіли в кишенях чиновників, то добре знає малий Федів і йому подібні, що були біля корита, а ще, якість збудованих укріплень дуже низьк, бо опять таки - крадуть.