З самого ранку господарі приводили домашніх улюбленців до імпровізованого пункту вакцинування.
Від початку року в Мукачеві та районі зафіксовано 6 випадків сказу. 100-відсотково діагностувати його у живої тварини неможливо, каже головний ветеринар району Михайло Молнар. Тварина може бути носієм місяцями, а заразитись внаслідок укусу можна лише на останній стадії захворювання, коли інфекція пошириться до голови та потрапить в слину. тож вакцинація від сказу — необхідна.
Вакцинували сьогодні й безпритульних. Тварини, яких на вулиці підгодовують мешканці багатоповерхівок — у найбільшій зоні ризику. Вони тісно взаємодіють із людьми та контактують з потенційно зараженими тваринами.
Вакцинувати саме чотирилапих безхатьків особливо важливо, кажуть в міському центрі контролю за тваринами. Бродячих собак та котів відловлюють, щеплюють, стерилізують та повертають на територію проживання. Вони, пояснюють фахівці, охороняють свою територію від тварин-чужаків, та не становлять загрози для людей.
Лише впродовж перших двох годин сьогоднішньої вакцинації щеплення отримали понад 3 десятки котів та собак.
Вакцинація у виїзному форматі – для міста вперше. І виправдовує себе, кажуть ветеринари. Бо господарі приводять своїх тварин активніше, ніж на прийом в лікарню. тож найближчим часом такі акції проведуть і в інших мікрорайонах міста. Наступна локація – “Черьомушкі”. Ветеринари вже приймають телефонні заявки від власників тварин, аби розрахувати необхідну кількість доз вакцини.
Чит 2019-05-15 / 16:41:20
А в Ужгороді, що нема грошей. З'їла площа Петефі. Як завжди.
Вже декілька років не проводять щеплення.
Чекаємо на салах сказу.