Відстежується й певна закономірність щодо причин виникнення вогняної стихії та її трагічних наслідків. До слова, вони доволі стандартні й водночас безглузді. Серед останніх домінує необережне поводження з вогнем під час паління й не рідко у нетверезому стані. Простіше кажучи: випив, закурив і... на той світ. Так, у січні-лютому з 12 закарпатців, для восьми загиблих убивцею стала проста цигарка подекуди разом з чаркою. Найстрашніше те, що такі любителі шкідливих звичок майже не піддаються перевихованню. Бувало, що рідні загиблих від чарки і цигарки не раз перед цим їх рятували від подібної смерті, а вони продовжували гру з небезпекою. Сумно, коли сигарета забирає життя ще молодих, повних сил людей. Так, наймолодшому чоловікові, що загинув від недопалка, було лише 26 років, а найстаршому – 67.
Для того, щоб спинити зростаючу криву загибелі людей у вогні та стабілізувати пожежну обстановку в краї, головне управління МНС України в Закарпатській області запровадило в краї так звані «Додаткові заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмування людей на них». Однак, самих тільки цих заходів буде замало. Потрібно, передусім, докорінно змінити менталітет наших людей. Вони чомусь мають хибне переконання, що біда може трапитися хоч де, і хоч з ким лиш не з ними. Така обивательська психологія веде до того, що власною безпечністю й безглуздими вчинками краяни наражають себе і своїх близьких на небезпеку виникнення пожежі з усіма можливими наслідками.
Хоча, напевно, дана проблема має вирішуватися не лише на рівні профілактичних заходів пожежників. Погодьтеся, в суспільстві, де постійно рекламують бренди фірм, що займаються виготовленням горілчаних та тютюнових виробів, дуже важко втриматися від спокуси не пити й не палити. Правда, кожний з нас має право вибору…