Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 292,6 тис. гривень.
Майже 60 відсотків цієї суми спрямували суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні особи. Вони сплатили 464,2 тис. грн транспортного платежу. Ця сума на 37,4 тис. грн більша за показники відповідного періоду минулого року.
Фізособи з початку 2019 року перерахували до бюджету 309,8 тис. грн транспортного податку. Порівняно з відповідним минулорічним періодом сплата зросла 255,2 тис. гривень.
Статтею 267 Податкового кодексу України визначено, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Оскільки цьогоріч встановлено новий розмір «мінімалки» – 4173 грн, змінився і прохідний поріг для «елітних» автомобілів: тепер його розмір становить 1 564 875 гривень (або орієнтовно 55 888 доларів США). Платниками цього податку є власники таких автомобілів.
Всі автомобілі (базові моделі), які є об’єктом оподаткування транспортним податком, входять до переліку, що розміщений на сайті Мінекономрозвитку.
Отже, якщо у Переліку міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають базовій моделі автомобіля (з врахуванням округлення), то автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком.
Якщо ж такої базової моделі автомобіля в Переліку немає, транспортний податок з нього сплачувати не треба. В такому випадку вважається, що його середньоринкова вартість дійсно стала меншою за 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, повідомили Закарпаття онлайн у ГУ ДФС у Закарпатській області.