Про це в соціальній мережі Фейсбук інформує журналіст Олена Мудра.
І нагадує, що на 13-ти кілометрах цієї гірської притоки Тиси інвестори збираються побудувати аж 9 МГЕС - 7 у Великому Бичкові й 2 - в Кобилецькій Поляні.
Як українські науковці-природоохоронці Оксана Станкевич-Волосянчук, Дмитро Стефанишин, Тарас Микітчак, так і активісти Спільноти збереження Карпат. Врятуй Шопурку! виступають проти такого проекту з ряду причин. За їхніми переконаннями, наслідки яких матимуть негативний вплив не лише на екосистему цієї річки, а і на водний баланс найбільшої річки області - транскордонної Тиси.
Наразі в цих селах вже відбулися громадські обговорення ОВД, які мають чисто формальний характер й не здатні гарантувати збереження природи краю за умови впровадження тут великих інвестиційних проектів.
Більше про це можна прочитати тут - https://zakarpattya.net.ua/News/183931-Na-Rakhivshchyni-planuiut-naimasshtabnishyi-u-Karpatakh-proekt-budivnytstva-kaskadu-z-9-malykh-HES-na-richtsi-Shopurka
Загалом Закарпаттю в останні роки дуже "поталанило" стати полем битви між природою і бізнесом: окрім 9-ти МГЕС на Шопурці тут збираються поставити 34-ри 120-ти метрові вітряки на Боржаві й мега-курорт "Свидовець" на унікальному гірському масиві Свидовець в Карпатах.