На виставці представлені результати реалізації Програми Флоріса Ромера, що була започаткована Урядом Угорщини в жовтні 2015 року задля вивчення та збереження культурної спадщини Карпатського басейну.
За останні три роки виконавець програми – Фонд Ласло Телекі – координував реставрацію і ремонт більше сотні пам'яток – від Трансільванії до сучасної Словаччини. Фондом реставрувались як цілі архітектурні комплекси, так і їх окремі складові, зокрема варто згадати роботу реставраторів над іконами та фрески, настінними розписами. Багато пам’яток було повернуто до життя і врятовано від повного знищення. Варто відмітити, що у рамках співпраці з фондом Л. Телекі було проведено ремонтно-реставраційні роботи на хаті з с. Вишково Хустського району, що знаходиться в експозиції музею.
Оглядаючи виставку, можна ознайомитись із процесом реконструкції пам'яток, застосованими методами і прийомами реставрації. Художні фотографії й описи будівель вдало доповнено багатьма інтерактивними елементами, що допоможуть відвідувачам відчути труднощі й красу роботи реставратора.
Виставка триватиме протягом місяця, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.
Фенек 2019-01-24 / 08:28:15
Якщо область більше цікавить вбухати бабло в купу ідентичних і абсолютно нецікавих фестивалів, а не врятувати від руйнування свою найстарішу святиню
- це діагноз. Ну і мадярам "на руку". Як це яскраво демонструють фільми з циклу "Скарби нації" - викравши артефакти, купивши думку "авторитетних" дослідників і сфабрикувавши свій значимий слід на території чужої держави цілком реально непомітно для всіх привласнити собі історію народу, його минулі досягнення і, відповідно, право на інше майбутнє. А світ, окрім формальної стурбованості, нічого на це не скаже, бо в кожного свої інтереси і власних проблем вистачає.
Svejk 2019-01-23 / 22:33:08
В Закарпатье набирает темпы новый вид коллективного спорта:заплевывание билбордов претендентов на Банковский милитарный трон Иуд посткоммунизма.
... 2019-01-23 / 21:26:44
Саме тому Горянську ротонду, під виглядом ремонту, мадяри і знищили два роки тому.
Nana 2019-01-23 / 21:16:11
Називати Горянську ротонду - одну з найдавніших у регіоні пам'яток архітектури (9-10 ст) саме УГОРСЬКОЮ пам'яткою немає достатніх наукових підстав. Більшість дослідників відносять її спорудників до Середньоморавської держави або слов'янських князівств.