Багатоколірний поштовий блок, віддруковано на державному підприємстві із виготовлення цінних паперів «Поліграфічний комбінат» « Україна».
У виконанні художниці Наталії Кохаль, на блоці та окремих марках зображено найцікавіші рідкісні та зникаючі види рослин і тварин біосферного заповідника: бук лісовий, нарцис вузьколистий, рододендрон миртолистий, жук-олень, бурий ведмідь та костогриз звичайний.
Тираж видання становить тридцять тисяч примірників.
Номінал марки 7 гривень, а ціна блоку 42 гривні.
Поштовий блок № 165 «Карпатський біосферний заповідник» із шести марок, 30 листопада 2018 року, вводиться в обіг та вважається дійсним для оплати послуг поштового зв’язку у всіх відділеннях поштового зв’язку.
Погашення марок спеціальними штемпелями «Перший день» відбудеться у містах Києві та Ужгороді.
Довідка
Карпатський біосферний заповідник розташований в межах Закарпатської області. Займає площу 58035 гектарів. Разом із транзитною зоною площею 124.3 тисяч гектарів, входить до Міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО та репрезентує в ній, все ландшафтне й біологічне різноманіття Українських Карпат, від передгір’я до субальпійської до альпійської зон.
Його букові праліси формують, у складі 12 європейських країн, найбільшу частину траснаціонального об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
За 50 років своєї діяльності, став міжнародно визнаною природоохоронною, науково-дослідною установою світового значення, вніс вагомий внесок у збереження природних екосистем та сталого розвитку Карпат.
Єдиний в Україні, нагороджений Радою Європи Європейським дипломом за природоохоронну діяльність.
Бук звичайний. Одне з найпоширеніших дерев у європейській флорі. Має величезне господарське значення. Від нього походять назви: Буковина, Буковель, Бухенвальд, Букварь тощо.
Букові праліси занесені до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.
Нарцис вузьколистий. Високогірний вид. Поширений в Альпах, на Балканах, у Південних Карпатах та Середземномор’ї. Занесений до Червоної книги України. Охороняється на Закарпатті в знаменитій «Долині нарцисів», Свидовецькому та Мармароському масивах Карпатського біосферного заповідника.
Рододендрон миртолистий. Вічнозелений гарноквітучий чагарничок, поширений у горах Східної Європи і зокрема в Карпатах. Занесений до Червоної книги України. Народна назва — червона рута, від якої походять назви славної пісні Володимира Івасюка та однойменного фестивалю.
Жук-олень. Живе в листяних лісах і парках. Занесений до Червоної книги України. Личинки живуть у трухлявій гниючій деревині листяних порід, переважно дубів.
Ведмідь. В Україні живе тільки в Карпатах. Занесений до Червоної книги України. На 70% рослиноїдна тварина, хижацтво не є основним способом для нього вдобуванні поживи.
Костогриз. Живе в листяних і змішаних лісах і парках. Живиться кісточками черешні, вишні, слив, насінням яблук, груш, бука. Пташенят вигодовує комахами.
Із поштовим блоком можна ознайомитись насайті Укрпошти.
Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника